הארץ: מגזין רשת חדש מנסה להפגיש בין מעצבים, אדריכלים, אמנים ואנשי תרבות דיגיטלית כדי ליצור שיח רענן ומקורי

כל מסמך חדש שנפתח בתוכנות עיצוב, כמו גם כל טאב חדש שנפתח בדפדפן, נקראים ״אנטייטלד״ (Untitled). כך נקראות גם יצירות אמנות, שבעברית מכונות ״ללא כותרת״, שיוצריהן העדיפו לא לתת להן שם מפורש. החיבור בין עיצוב, אמנות ותכנות הוא גם הסיבה לבחירה ב״אנטייטלד״ לשמו של מגזין רשת חדש "מגזין קבוצתי על עיצוב ומה שסביב״ כפי ששני מייסדיו,טליה זליגמן ואברהם קורנפלד, מגדירים אותו. הניסיון ליצור מגזין רשת שעוסק בעיצוב, אמנות ותרבות דיגיטלית, כפי שהשניים מעידים הוא לא פשוט. בלוגים רבים בארץ ובעולם מנסים לעשות זאת, אולם רובם מסתפקים בלינקים לאתרים אחרים ולא יוצרים תוכן מקורי. במובן הזה ״אנטייטלד״ מצליח במקום שאתרים רבים נכשלים בו: הוא לוכד בצורה מדויקת את ההוויה של מי שעיצוב ותרבות דיגיטלית מעסיקים אותו. הכותבים שמפרסמים בו מספקים מחשבות מקוריות בנושא.

האתר מחולק לשני סוגים של תוכן: ״מחשבות״ ו״מעשים״. מחשבה פירושה טקסט ומעשה פירושו דימוי. על אף שלאתר עוד לא מלאו חצי שנה, זליגמן וקורנפלר הצליחו לאסוף רשימה אקלקטית ומרשימה של כותבים ויוצרים, ותיקים וצעירים, שגם אם השם של חלקם לא מוכר לציבור הרחב, מי שעוקב אחר היוצרים הפעילים במרחב הדיגיטלי סביר שנתקל בהם יותר מפעם אחת. קורנפלד מספר על הרעיון שמאחורי הקמת האתר:


"לטליה ולי יש המון ניסיון באינטרנט, ורצינו להשתמש ביכולת שלנו כדי ליצור משהו שמעניין אותנו באמת. היה חסר לנו מקום לקרוא בו על מה שקורה בארץ בתחומי העיצוב והאמנות״. 

 

וזליגמן מוסיפה:


״יש הרבה בלוגים אבל אין הרבה ׳דסטיניישן סייטס׳ שמנסים ליצור תוכן עצמאי, לא כחלק ממערכת. אפשר לקרוא לעבודה שלנו עבודת אוצרות. להרבה מהכותבים אצלנו יש בלוג משלהם והם מפרסמים במקביל. בנוסף, רצינו ליצור מקום רב תחומי, כי רוב המעצבים לא יכנסו לבלוג שעוסק באדריכלות, כפי שאדריכלים לא יכנסו לבלוגים של עיצוב. התחומים מטשטשים ואנחנו מתעסקים בתחומים שנושקים אחד לשני״.

איזה תוכן ניתן למצוא באתר וכיצד מתבצעת פעולת האוצרות?? לקריאת הכתבה המלאה לחצו כאן!

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>