מגזין הדפסת התלת-ממד הישראלי: מעצבת אופנה בוגרת שנקר הדפיסה קולקציה שלמה של בגדים במדפסות ביתיות

דנית פלג, בוגרת טריה של המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, ודאי לא חלמה שיום אחד תהיה זו שתזכה לתואר "מעצבת האופנה שהדפיסה קולקציה שלמה של בגדים במדפסות ביתיות", אבל, הנה.

פלג, שסיימה השנה את לימודי התואר, החליטה שהאתגר בר ביצוע. המטרה היתה לעצב ולהדפיס חמישה פריטים לבישים, כשעל הדרך היא נעזרת בתוכנות CAD, מדפסות Witbox model 3D ביתיות וחומר הדפסה - ציוד שניתן להשיג כסטנדרט. לאחר ההדפסה עצמה של החלקים, האוסף כולו הודבק שמלה שמלה בעבודת יד, אבל, המסלול עד לשלב זה היה לא קל.

"הרעיון התחיל כבר בשלהי 2014", אומרת פלג. "בת'כלס, לא ממש ידעתי הרבה על הדפסת תלת מימד, אבל בהחלט רציתי לבדוק את הגבולות וההתכנות של יצירת פריטי לבוש שלמים תוך שאני עושה שימוש בטכנולוגיה שנגישה לכולם. בשלב הזה לא ממש ידעתי איך תתקבל התוצאה הסופית"

את ההשראה מספרת פלג היא שאבה מיצירה של האמן הצרפתי דלקרואה, על אלת הנצחון המובילה את האנשים לקרב, "ומשם התקדמתי ליצירת ג'אקט שקראתי לו "LIBERTE", תוך שאני משתמשת בתוכנה שנקראת Blender ליצירת קבצי תלת מימד. במשימה לקחו חלק צוותים של  TechFactoryPlus ושל  XLN, ולקח קצת זמן עד שהתגבשנו על המדפסת שבחרנו ועל חומרי ההדפסה".

בראש העמוד: קולקציית הגמר של דנית פלג (צילום: רפי דלויה)

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים