סטודנטים מהמחלקה לעיצוב טקסטיל חקרו את עולם הסריגה בשיתוף אחת מחברות החוטים המובילות בעולם

שורת לולאות ראשונה במלאכת הסריגה עלולה להיות עקומה ומגושמת, אך היא מגלמת בתוכה את הפוטנציאל של יצירה עתידית משוכללת: היא סקרנית, רעננה ונטולת יומרות, תוך שהיא יוצאת ומייצרת תקשורת מפרה וקשר חברתי עם הבאות אחריה.

כחלק מהחשיבות שרואים במחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר ללימודי בסיס מקיפים ומעמיקים בשנה א', מקפידים לזקק עבור הסטודנטים את חווית העיצוב ואת ההיכרות עם המלאכות הטקסטיליות. שיתוף פעולה שנרקם עם The Yarn Company - חנות ניו-יורקית מובילה בתחום של חוטי איכות לסריגה ידנית ולמלאכות יד אחרות - בא להעשיר את יכולת היצירה ואת המיומנויות של התלמידים במחלקה.

החברה שנרתמה למסע המחלקתי היא אחת מהמובילות בתחומה ואף עומדת בראש ספקי החוטים של Vogue Knitting. בתוך כך, היא מהווה מקום מפגש שוקק ומרכזי למעצבים, אמנים ואוהבי סריגה, כמו גם להרצאות, תערוכות ומפגשים מקצועיים.

חוקרים את עולם החוטים והלולאות (צילום: אחיקם בן-יוסף)

במפגש הראשוני עם בעלי החנות - ד"ר טווי רונן ואחיה אסף - גובשה הדרך ליצירת מפגש חוויתי של הסטודנטים עם מלאכת סריגת-יד ועם הפוטנציאל התלת-ממדי שלה. בהנחית אמנית הסריגה מריה זברין - בוגרת המחלקה לעיצוב טקסטיל - התנסו התלמידים בעבודה עם מגוון רחב של חוטים, באמצעותם למדו על תכונותיהם והתנהגותם ויצאו למסע ססגוני לגילוי הלולאה.

המחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר מקנה את הידע והכלים ליצירה מקצועית, אותנטית ורלוונטית בתחום. היא מציעה התנסות מעשית מטובי המורים, כמו גם רקע תיאורטי משלים להעשרת הבנת העולם המורכב הזה. בתוך כך, מאפשרים הלימודים במחלקה שיתופי פעולה מפרים עם מעצבים בתחומים אחרים ועם סטודנטים ובוגרים של מחלקות אחרות.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>