מקום קטן לעיצוב גדול: 3 בוגרי המחלקה לתקשורת חזותית יצרו קליפ-קולאז'י לשיר של להקת "טרנטינה"

עד כמה אנחנו מצליחים להגשים את החלומות שלנו בלי לפחד ממה שאנחנו מפספסים בדרך? תמר אריאלי, דבר אבירם וארתור אבסנוב - בוגרי המחלקה לתקשורת חזותית - יצרו קליפ מרשים ומרגש לשיר "מקום קטן" של להקת הבנות הירושלמית "טרנטינה".

בשפה קולאז'ית ייחודית, מלווה הקליפ מסע התבגרות-הזדקנות של ילדה הרודפת כל חייה אחר חלום אותו היא מבקשת להשיג.

"מילות השיר והאימג' שהופיע על עטיפות הסינגל עוררו בנו מחשבות אודות החלומות שלנו בכל גיל ועל הפחד המתמיד מלפספס את מה שחשוב באמת", מספרת אריאלי על מקורות ההשראה לפרויקט.

ברוח זאת החליטו היוצרים לעקוב בקליפ אחר דמות שעסוקה כל חייה באיסוף פיסות זבל, מהן היא בונה לעצמה "חבר" אותו היא משלימה רק בגיל מבוגר. "מצד אחד היא הגשימה את חלומה", אומרת אריאלי, "אך מאידך לא נותר לה הרבה זמן ליהנות ממנו, כך שגם לנו לא ברור אם הסוף אופטימי או עצוב".

החיבור עם הלהקה נוצר לאחר שהסולנית דין אהרוני נתקלה בפרויקט הגמר של אריאלי וביקשה לאמץ את השפה העיצובית שלה לתוך המוזיקה שכתבה והלחינה.

תהליך היצירה המשותף החל בכתיבת תסריט וציור אבסטרקטי של הסצינות ("סטורי בורד"), לאחר מכן צולמו הדמויות ב"אולפן ירוק", כשכל אחת ביצעה את חלקה בהתאם לתפאורה המתוכננת שנבנתה מקולאז' של תמונות. לסיום "הושתלו" הדמויות המצולמות על הרקע, כך שהתקבל המראה הייחודי של הקליפ.

אריאלי, אבירם ואבנסוב סיימו את לימודיהם במחלקה לתקשורת חזותית בשנת 2012 - שלושתם התמחו במושן-גרפיקס. פרויקט הגמר של אריאלי, "מסויטת", הציג בטכניקת אנימציה ייחודית את המרחב המטושטש בין מציאות לחלום. אבירם יצר את הסרט "כפרות", בו הוא מתאר כיצד נקלע לפיגוע בירושלים בגיל 18. אבנסוב הציג את סרט האנימציה "רב-זהויות", העוסק בקונפליקטים של שייכות וזהות, דרך סיפורו האישי כעולה כחבר העמים.  

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>