בלוג "שוליית הקוסם": מריאנה רסקין, בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית, מספרת על סרטון הגמר שלה "וויטק הדב החייל"

בשלהי מלחמת העולם ה-II, אימצו חיילים פולנים גור דב יתום בו נתקלו במהלך סיור רגלי באיראן. מריאנה רסקין - בוגרת טרייה של המחלקה לתקשורת חזותית - התחקתה אחר סיפורו המופלא (והאמיתי!) של וויטק הלוחם, שגויס באופן רשמי לצבא הפולני והפך לסמל גבורה וקמע להצלחה.

בראיון לבלוג האנימציה "שוליית הקוסם", סיפרה רסקין כי "בתחילת סמסטר ב', כשהתחיל תהליך העבודה על פרוייקט הגמר הייתי דיי תקועה. ידעתי שאני רוצה לעשות אנימציה בפרוייקט הגמר כבר בתחילת שנה ג' אבל עוד לא הצלחתי למצוא רעיון לסיפור שסיפק אותי ויום אחד ממש במקרה נתקלתי בפוסט ב9GAG שסיפר על וויטק הדוב החייל, שכמובן ריתק אותי והתחלתי לחקור ולקרוא עליו עוד וההחלטה לבסס עליו את סרט הגמר שלי הגיעה דיי מהר. הסיפור עצמו מרתק ובנוסף יש אצלי מוטיב חוזר של דובים בעבודות כבר כמה שנים, אז זו נראתה לי הבחירה המושלמת אבל לאחר שעשיתי את הבחירה הייתי בכל זאת תקועה המון זמן כי לא ידעתי איך אני בכלל ניגשת לפרוייקט בסדר גודל כזה".

רסקין מעידה על עצמה כי היא עובדת בצורה לא מסודרת במיוחד וכי "לא ממש היה לי תסריט והיה לי סטוריבורד מאד כללי וראשוני". לדבריה, "אני רגילה לעבוד בצורה שהיא יותר אינטואיטיבית, היה לי ממש קשה להבין איך אני מכניסה את כל הסיפור הזה לפורמט של סרט קצר שאוכל גם להספיק לבצע תוך זמן כזה קצר. כל הזמן היו לי דברים לא פתורים בראש לגבי העלילה ושיניתי עדיין דברים עד ליומיים לפני הגשה בערך. אני חושבת שעשיתי איזה 70 אחוז מהסרט בערך בחודש האחרון שהיה לי, רק אז נכנסתי לזה באמת. בסופו של דבר הלחץ מהדדליין עשה את שלו וזה הסתדר".

בראש העמוד: דימוי מתוך הסרטון של מריאנה רסקין (צילומסך)

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>