השביל הזה מתחיל כאן: תארים הוענקו ל-500 בוגרי מחלקות העיצוב, האמנות וההנדסה ול-4 מוסמכים בהנדסה שסיימו לימודיהם בתשע"ד

"לפעמים הדברים הכי קשים להבנה ולעשייה הם אלו שהכי חשובים בחיים, גם אם למראית עין הם פשוטים ומובנים מאליהם": כך בירכה נשיאת שנקר, פרופ' יולי תמיר, את הבוגרים והמוסמכים הטריים שסיימו את לימודיהם בתשע"ד והוסיפה כי "ליווינו אתכם במהלך 4 שנות לימוד תובעניות וראינו לנגד עינינו כיצד אתם מתפתחים, מתמקצעים ומתבגרים".

בטקס חגיגי ומרגש שהתקיים באוניברסיטת תל-אביב בהשתתפות בני המשפחות וחברי סגל שנקר, הוענקו תארים ל-500 בוגרים - בהם 249 ממחלקות ההנדסה ו-274 ממחלקות העיצוב והאמנות - ול-4 מוסמכים בהנדסה. 

"הדברים הקשים להבנה הם החשובים בחיים": נשיאת שנקר, פרופ' יולי תמיר (צילום: אחיקם בן-יוסף)

פרופ' ירום ורדימון - דיקן הפקולטה לעיצוב ע"ש עזריאלי וחתן פרס ישראל - בירך את מקבלי התארים לרגל האירוע החגיגי והציג את מיטב העבודות שיצרו במהלך השנים.

"בארבע השנים האחרונות שמעתם, ראיתם, עשיתם, ועשיתם הרבה - בדרך להבנת המרחב המופלא של היצירה החזותית", אמר פרופ' ורדימון והדגיש כי "בתקופה זו נראו ניצני העשייה המשותפת במרקחה ובעשרות מפגשים בינתחומיים. העבודות שנראו בהגשות ובתערוכות, הצביעו על מגמות חדשות, התלהבות, התמסרות, הבשלה והבנה".

"הטכנולוגיה החדשה מאיצה אפשרויות חדשות, יוזמות חדשות, תקוות חדשות ומזרזת את תהליך החיבור בין המדעים לאמנויות. החברה החלה להפנים את מיקומו המרכזי של העיצוב בתהליכי צמיחתה התרבותית והכלכלית", אמר ורדימון והוסיף כי "בין המדעים לאמנויות נמצא מרחב האפשרויות הבלתי מוגבלות".

>> לקריאת נאומו המלא של פרופ' ורדימון לחצו כאן (PDF)!
"הטכנולוגיה החדשה מאיצה אפשרויות חדשות, יוזמות חדשות, תקוות חדשות": פרופ' ירום ורדימון מברך את הבוגרים (צילום: אחיקם בן-יוסף)

פרופ' שמואל קניג - דיקן הפקולטה להנדסה ע"ש פרניק - בירך את הבוגרים ואמר להם כי "זהו ערב מכונן עבורכם ועבורנו אנשי הסגל, יושבי הספסלים הקדמיים הנושאים בתפקיד החשוב של הלימוד וההכשרה, החינוך וההדרכה, ואוסיף - תוך מסירות והרגשת שליחות".

"אין ספק שהמאה ה-21 מאתגרת ודורשת מאיתנו חברי הסגל לעצב מהנדס מסוג אחר. קצב השינויים הוא מדהים ואנו שואלים את עצמנו ללא הרף: מה יעשו המהנדסים עוד 4 שנים, איפה יעבדו, מה יעשו ומדוע יעשו. והתשובות מורכבות", אמר פרופ' קניג. 

"המהנדס של ימינו חייב להיות בעל יכולת טכנית, גלובלי בהכשרתו, חדשני במהותו, יזם, גמיש בהתנהלותו, בעל יכול לסינתזה (ולא רק אנליזה), רב תחומי- טכני, כלכלי, עיצובי, חברתי. ולנו חברי הסגל אתגרים גדולים: להכשיר את המהנדסים והמהנדסות לעתיד השונה והמשתנה", סיכם קניג את דבריו.

>> לקריאת נאומו המלא של פרופ' קניג לחצו כאן (PDF)!
"כבר מראשיתה השתמשה ההנדסה ביצירתיות ליישום של המדע לצורכי האנושות והחברה": פרופ' שמואל קניג (צילום: אחיקם בן-יוסף)

בשם הבוגרים בירכה אני דבילנסקי - בוגרת המחלקה לעיצוב תעשייתי - שסיפרה על חוויותיה מתקופת הלימודים בשנקר ועל תקוותיה להתפתח כמעצבת עם הכלים שרכשה במהלכה. "אנחנו מודים לכל מי שליווה אותנו עד לרגע המרגש הזה", אמרה והוסיפה כי "מכאן מתחילה הדרך העצמאית שלנו, אך לא נגמרת העשייה והתרומה הבלתי נשכחת של אנשי המכללה". 

לשולחן הנשיאות שעל הבמה המרכזית הוזמנו לקבל את תעודות הגמר שלהם 4 מוסמכי המחלקה להנדסת פלסטיקה - סיגל שלו-רוט (בהצטיינות), עדי אבן-צור, עידו גל ודניאל יום-טוב - יחד עם מצטייני מחלקות העיצוב, האמנות וההנדסה.

מהפקולטה לעיצוב ע"ש עזריאלי קיבלו תעודות הצטיינות:

תמר כץ והילה קליין (המחלקה לאמנות רב-תחומית), טליה ליבנה, לין פרידמן, נעה רביב ואורית שטיין (המחלקה לעיצוב אופנה), אורי אפרת, שביט גל ואלונה שלזינגר (המחלקה לעיצוב טקסטיל), ליאת גרינהוט ויפית זבולון (המחלקה לעיצוב פנים מבנה וסביבה), יעל לוין ורננה שיחור (המחלקה לעיצוב תכשיטים), אלכסנדרה לייקין (המחלקה לעיצוב תעשייתי), טל בלטוך, סמדר בר-יוחאי, אלה גנור, מאיה טל, ארנון לקס ויעל סטרוגו (המחלקה לתקשורת חזותית)

מהפקולטה להנדסה ע"ש פרניק קיבלו תעודות הצטיינות:

דוד גולודני ועמית רוטהייזר (המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה), אלעד ברק (המחלקה להנדסה כימית), אייזיק איב (המחלקה להנדסת פלסטיקה), כדן אוז'לבו, דרור אפרגן, שמעון לביאון (המחלקה להנדסת תוכנה), בר ברנדר, דנה חמצני, אורי יפה, יובל כהן, דניאל לוי, ארז סימאי, דוד דדי ערב, טל פרי, לירן פרנס, אבלין קוגן, רותם קריגר ומיכל רייכר (המחלקה להנדסת תעשייה וניהול).

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>