דיוקן עצמי: הבוגרת אורה סרי הציגה תערוכת קולאז'ים טקסטיליים

גזירה, קריעה, חיבור, תפירה, רקמה והדבקה: אורה סרי - בוגרת המחלקה לעיצוב טקסטיל - יצרה סדרת דיוקנאות יוצאי דופן המשלבים בין פיסול, תפירה, רישום וציור. בתערוכת יחיד ב"בית האמנים" בתל-אביב היא הציגה חלק מהפרויקט המרשים שלה, הנאסף לכדי סיפור מרתק אודות עולם של רגשות עמוקים והתבוננות פנימית.

סרי מרכיבה את עבודותיה במלאכת מחשבת, תוך שמירה על מתח ציורי בין הקו הבודד והחיקוי של איכויות הבדים שנוצר מהרישומים שלו. הם בתורם מתפקדים כמשיכות מכחול וככתמי צבע אורגניים וזורמים, תוך התייחסות אליהם כפני שטח עשירים בפרטים, צורות, מקצבים ומרקמים.

הצבעוניות השלטת  בעבודתיה נעה סביב גווני האדום, כשהיא מסמלת את הסערה הפנימית שלה כיוצרת, זו שלכאורה סגורה וחתומה בפני המתבונן. יחד עם זאת, מתוך תהליך היצירה עצמו - גזירה, קריעה, הרכבה, תפירה, רקמה והדבקה - מתגלה ונחשף דיוקנה האישי.

הדמויות של סרי מפתות בעושר הטקסטורות, בצבעוניות ובנגיעה של זרות, מוזרות ואי-פרסונליות; לעתים הן מזכירות טוטמים מתרבויות עתיקות ורחוקות, לעתים מעוררות אמפטיה, קרבה וביתיות. 

"אני מאמינה שהטקסטיל והיצירה של פאטרן מאפשרים לי לספר סיפור פרטי", אומרת סרי על סדרת העבודות שלה ומוסיפה כי "הסיפור מתבסס על עולם של רגשות עמוקים והתבוננות פנימית בעיניים עצומות. הוא מלא בפנטזיה ודמיון ונעשית מתוך צורך בשחרור וביצירה אקספרסיבית שתופסת מקום משמעותי בחלל". 

כחלק מתהליך העבודה על הפרויקט חקרה סרי עבודות של אמנים המצליחים להרכיב לכאורה תמונה הנראית מרחוק כשלמה, אך במבט מקרוב מתגלות בה פיסות קטנות ועמלנות רבה המרכיבה את היצירה השלמה. 

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>