על חוף הים של תל-אביב, בבירת לטביה: בוגרות וסטודנטיות ממחלקות העיצוב השתתפו בפסטיבל תרבות בלטביה

במסגרת מיזם התרבות הבינלאומי "ימים ישראלים בריגה", הפך חוף קיפסאלה המפורסם של הבירה הלטבית לחוף הים של תל-אביב. בסדרת אירועי תרבות, מוזיקה, אמנות ועיצוב, הוצגו מגוון תערוכות בתחומים שונים, בהן כיכבו בוגרות וסטודנטיות ממחלקות העיצוב של שנקר.

בוגרות המחלקה לעיצוב טקסטיל איריס ארד, תחיה נחשון, מירי קורלנדסקי, שירי גנץ ורווית חפר, יחד עם הסטודנטיות דניאל כהן וקארין כהן הציגו את העבודות הייחודיות שיצרו בהשראת יצירות מודרניות מאוספי מוזיאון תל-אביב לאמנות.

במסגרת הקורס "סטודיו טקסטיל לגוף", בהנחיית דודו גבריאלי, בשיתוף סשה קאנין משנקר וזיוה קורט מהמוזיאון, הן בחרו יצירה מאוספי המוזיאון ששימשה כמקור השראה, ממנה פיתחו ועיצבו חומרים טקסטיליים מקוריים. הפרויקטים המרהיבים, שזכו לשבחים רבים, הוצגו בשנים האחרונות בתערוכה ייחודית במוזיאון לצד היצירות המקוריות ואיפשרו להתוודע לקשר המרתק בין טקסטיל, אופנה ואמנות.

מיקה בר - אף היא בוגרת המחלקה לעיצוב טקסטיל - הציגה בפסטיבל חלקים מקולקציית הכריות והשמיכות התלת-ממדיות שלה, כמו גם עבודה שהוצגה לאחרונה בתערוכה "ארוגים בתודעה" במוזיאון ארץ-ישראל, ומתכתבת עם הצבעים המסורתיים של לטביה. בוגרת נוספת של המחלקה שתשתתף באירועים היא מוריאל דז'לדטי, שהציגה בביתן האמנות את סדרת העבודות Oragan, המבוססת על אובייקטים סרוגים המדמים איברים פנימיים של גוף האדם. כמה מהם הוצגו גם הם בתערוכת הטקסטיל המוערכת במוזיאון. בתוך כך, דגמים לבישים שעיצבה כיכבו בתצוגת אופנה מיוחדת שהתקיימה במסגרת האירועים.

דנה בלום - בוגרת מצטיינת של המחלקה לעיצוב תכשיטים - השתתפה אף היא בתצוגת האופנה, עם פריטים שעיצבה בהשראת עולם המים. תכשיטי האופנה המרהיבים שלה נוצרו בתוכנת תלת-ממד ולאחר מכן הודפסו במדפסת תלת-ממדית מהפולימר העמיד ABS. לאחר מכן עברו האובייקטים גימור ושיוף ידניים ונצבעו באמצעות "אייר-בראש" (צבע המותז בלחץ אוויר), תוך הקפדה על גימור איכותי במיוחד, כשחלקם אף צופו בכסף, וכל אחד מהם נושא חתימה אישית של היוצרת.

בוגרת נוספת של המחלקה שהציגה את עבודותיה היא גלי שוורץ, שיצרה קולקציה חדשנית ומקורית משילוב של קריסטלים, עורות, פולימר ומתכות. האובייקטים המרהיבים שלה צמחו מתוך מגוון מקורות השראה - מעולם הטבע, דרך מוזיקה ותרבויות עד למראות מחיי היומיום.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>