עיצוב הכרזה הרשמית למרכז רבין

דליה רבין, יו"ר מרכז רבין: "שילוב ערכים של אמנות ועיצוב יחד עם ערכים חברתיים אשר בשמם פועל מרכז רבין הוא נדבך נוסף בהעמקת השלכות הרצח הנורא על החברה הישראלית".

 הכרזה דמוקרטיה שעוצבה על ידי ענת שטיינר,סטודנטית שנה ג' ממהחלקה לעיצוב גרפי בשנקר בי"ס גבוה להנדסה ולעיצוב, נבחרה על ידי מרכז רבין ושנקר ככרזה הרשמית לאירועי יום השנה ה- 11 להירצחו של יצחק רבין ז"ל. הכרזה תופץ על ידי מרכז יצחק רבין לבתי הספר, מתנ"סים ומרכזי תרבות, ותשמש ככרזה המייצגת של אירועי יום השנה לרצח ראש הממשלה ושר הבטחון

לדברי שטיינר, תוצר הדמוקרטיה היה רצח ב "דם קר". צירוף המילים "דם קר" משולב במילה "דמוקרטיה" , והוא זה שגרם למותה של הדמוקרטיה.
איתי בלפר עיצב את "געגוע", הכרזה שנבחרה במקום השני. בלפר, סטודנט שנה ג', אמר כי הוא אינו מנסה לחנך או לזעזע את הציבור באמצעות הכרזה. "יום בשנה אפשר להיזכר ונשאר רק להתגעגע".

הכרזה שהגיעה למקום השלישי עוצבה על ידי הסטודנטית נועה ברקוביץ, סטודנטית שנה ג'. הכרזה מתייחסת לחווית הדימום כתוצאה מהייריות שנורו בגבו של יצחק רבין, המופיע בדמות הספרה 11, ומתוך רצון להעביר את המסר שעברו 11 שנים ועדיין הפצע טרם הגליד.

שיתוף הפעולה בין שנקר בית ספר גבוה להנדסה ולעיצוב לבין מרכז רבין נמשך זו השנה השלישית בפרויקט עיצוב כרזות, בהנחייתו של להב הלוי, אשר במסגרתו עיצבו סטודנטים מהמחלקה לעיצוב גרפי כרזת זיכרון לציון יום השנה לרצח רה"מ ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל. הכרזה הנבחרת הודפסה באלפי עותקים והופצה ברחבי הארץ. כמו כן התערוכה תוצב במרכז רבין ותנדוד בין מוסדות שונים.

דיוויד גרוסמן, ראש המחלקה לעיצוב גרפי בשנקר אמר כי "הפרוייקט מעניין וחשוב כיוון שהוא נוגע בצלקות הילדות שהרצח הותיר בסטודנטים ומעניק להם הזדמנות להתמודד עם רגשותיהם כמבוגרים ולבטא אותם באמצעות מסר חד וחזק, במסגרת המקצוע שהם לומדים. השימוש שמרכז רבין עושה עם הכרזות הוא מבורך, הכרזה מהווה מוקד לדיון בסדנאות של המרכז בבתי הספר ובקרב חיילים. הסטודנטים מקבלים פידבק לכרזות שעיצבו באמצעות סדנאות הפעילות הללו".

דליה רבין, "שיתוף הפעולה עם שנקר הוא מבורך בעיקר בשל העובדה שכל שנה סטודנטים מרעננים ומתמודדים מחדש עם הרצח והשלכותיו בפרספרקטיבה עדכנית. המעורבות של הסטודנטים והיצירתיות יוצרים כל שנה כרזה שנבחרת במשותף, ומלווה אותנו במרכז לאורך כל השנה. השילוב של ערכים של אמנות ועיצוב יחד עם הערכים החברתיים אשר בשמם פועל המרכז הוא נדבך נוסף בהעמקת השלכות הרצח הנורא על החברה הישראלית".

התערוכה תתקיים במרכז רבין במהלך חודש נובמבר, לתיאום מראש 03-7453333

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים