יוצאים מהמסך: הגר ורטהים - סטודנטית לתואר שני בעיצוב ובוגרת המחלקה לתקשורת חזותית - איירה ספר שמעודד ילדים לצאת לשחק בחוץ

איך גורמים לילדים של ימינו להרים את המבט ממסכי הטאבלט, המחשב, הטלוויזיה והסמארטפון? הגר ורטהים - סטודנטית לתואר שני בעיצוב ובוגרת המחלקה לתקשורת חזותית - איירה ספר ילדים חדש ששם לו למטרה לעודד ילדים להתנתק מהמרחב הווירטואלי ולצאת לשחק בחוץ.

הספר Planet Earth Kids Club, אותו כתבה הפסיכולוגית עינב קשר, מספר על תום - ילד שחי בממלכת קומפיוטיטר, בה כל הפעולות נעשות באמצעות המחשב. יום אחד הוא מגלה את כדור הארץ שמעבר למסכים ויוצא למסע מרתק ומלא שמחה עם חבריו הטובים. 

"הספר הוא מעין גרסה אופטימית ל״מראה שחורה״ לילדים, בה אנחנו לומדים לחיות עם מסכים, אבל גם לצאת החוצה לשחק בפארק", אומרת ורטהים ומוסיפה כי "המטרה היא לא להטיף נגד טכנולוגיה, אלא להרחיב את מרחב החוויה של ילדים בעידן הדיגיטלי"

עולם דיגיטלי נטול גוונים ודל בפרטים (מתוך הספר שאיירה הגר ורטהיים)

"בחרתי להשתמש בפלטת צבעים שתתאים לשני העולמות המוצגים בספר", מספרת ורטהים על תהליך העבודה שהנחה אותה: "השינוי שעובר הגיבור בא לידי ביטוי באמצעות רוויה של הצבע. בעוד שהעולם הדיגיטלי בו חי הילד דל בפרטים וכמעט נטול צבעים, עולם כדור הארץ אליו הוא מגיע הוא ססגוני ושמח".

"ביום בו קיבלתי את ההצעה לאייר את הספר, גיליתי שאני בהריון עם בתי", מספרת ורטהים, "והמחשבה ליצור מוצר שיתרום לחינוך ולהתפתחות החשיבה של ילדתי קסם לי מאוד".

הפרויקט הייחודי יצא לאור בהובלתו של ליאור פרנקל - יזם חברתי וחינוכי, העומד מאחורי Undigitize.Me - במטרה לעודד ילדים לחוות את העולם ה"ממשי" שמאחורי הווירטואליות בה הם מבלים חלק ניכר משעות הפנאי שלהם. 

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>