אנשים ומחשבים: פריסקייל ושנקר השיקו "ינשוף חכם" שמרחיק בעלי כנף ללא צורך בחיבור לחשמל

"ינשוף חכם" שהשיקו מכללת שנקר ופריסקייל (Freescale) אמור להרחיק בעלי כנף, ובכך למנוע מפגעים שונים. בניגוד לדחליל הישן, הוא לא כולל קש אלא מיקרו מעבד מסוג KL05 מסדרת Kinetis של פריסקייל.

באמצעות מיקרו מעבד זה, מספק ה"ינשוף החכם" לעצמו את כל האנרגיה אותה הוא צורך לשם הפעלה מהסביבה, ללא צורך להתחבר לרשת החשמל.

ה"ינשוף החכם" לא כולל קש, כמו הדחליל הישן, אלא מיקרו מעבד מסוג KL05 מסדרת Kinetis של פריסקייל, שבאמצעותו הוא מספק לעצמו את כל האנרגיה אותה הוא צורך לשם הפעלה מהסביבה, ללא צורך להתחבר לרשת החשמל. מדובר באחד הפרויקטים החכמים שעליהם עמלו במהלך השנה בוגרי מכללת שנקר והוא כבר אומץ על ידי הספארי!

מימין לשמאל: עופר שוורצגלס, ראש המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה; שמואל ברקן, מנכ"ל משותף בפריסקייל ישראל; סלעית כליף ויחיא מסאלחה שפיתחו את הפרויקט; נשיאת שנקר, פרופ' יולי תמיר (צילום: תמי דהן

ה"ינשוף החכם" מיוצר בגדלים ועיצובים שונים, בהתאם ליישום והשמתו בשטח, החל מינשוף "קטן", שמשמש כמגן על פנל סולרי "גדול" ודוד שמש, ועד ינשוף "גדול" כמגן למרפסות, גגות ומעקות מפורזלים. בנוסף, אפשר להזיזו למקום בו הוא נדרש בקלות לפעולה ברדיוס נפחי של מספר מטרים.

  • איך פותח הפרויקט הייחודי ומאיזה עוד המצאות נהנו בספארי? לקריאת הכתבה המלאה באתר "אנשים ומחשבים" לחצו כאן!

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים