רוקמת היסטוריה וקידמה: אורית פייג - בוגרת המחלקה לעיצוב טקסטיל - נבחרה לאחת מ-6 פיינליסטים בתחרות רקמה בינלאומית יוקרתית

מה הקשר בין המהפכה הצרפתית לשיא עידן הטכנולוגיה של המאה ה-20 ואיך רוקמים אותם יחד ליצירה הרמונית אחת? אורית פייג - בוגרת המחזור האחרון של המחלקה לעיצוב טקסטיל - העפילה לשלב הגמר בתחרות בינלאומית של חברת הרקמה הבריטית הוותיקה Hand&Lock עם סדרת פריטי לבוש רקומים בטכניקות ייחודיות, בהשראת צרפת של המאה ה-18 ועידן החלל של ראשית שנות ה-70 של המאה ה-20.

התחרות היוקרתית של Hand&Lock מבקשת לטפח ולפתח את אמנויות הרקמה והיא פתוחה למעצבים מתחומים שונים, בדגש על טקסטיל ואופנה, כשמדי שנה נקבע נושא משתנה לאורו מעצבים המשתתפים עבודות העושות שימוש מקורי בטכניקות של רקמה.

בין המהפכה הצרפתית לעידן החלל של המאה ה-20: עיצוב של אורית פייג מתוך התחרות (צילום: שרה לואיס ריימונד)

פייג, שהתמחתה בסריגה במהלך לימודיה, בחרה להתמודד עם שילוב בין-תקופתי מרתק שהציעו מארגני התחרות: מחד, ימי ראשית המהפכה הצרפתית של סוף המאה ה-18, ומאידך - "עידן החלל" שאפיין את ראשית שנות ה-70 של המאה ה-20.

הפרויקט של פייג צמח מתוך התייחסות למשותף בין שתי התקופות השונות, בהיותן רגעי מפתח מכוננים של שינויים היסטוריים וחברתיים: תום עידן המלוכה וניצחון הדמוקרטיה יחד עם הגעתה של הטכנולוגיה לשיאים חדשים.

בין המסורתי לחדשני: פריט מתוך הקולקציה של אורית פייג (צילום: שרה לואיס ריימונד)

ברוח הנושא המורכב היא עיצבה 2 פריטי לבוש מתוחכמים, הלוכדים את נקודת האל-חזור בין התפוררות תפארת העבר המסורתית והשמרנית לפריצתו של עתיד ללא-גבולות: עליונית סרוגה במכונה ביתית ועליה רקמה, יחד עם שמלה המורכבת מסריגים רקומים הלכודים בין שכבות לבד, עליהן רקמה מתכות מחלקי שעונים, מכשירי וידאו וטייפים ישנים שפירקה. 

הפרויקט של פייג זכה לשבחים רבים - הן על העיצוב ועל על ביצועו - והיה אחד מששת הפיינליסטים בקטגוריית הסטודנטים, מתוך מאות מתמודדים מרחבי העולם. 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים