אשת העולם: שיחה עם לאה פרץ ראש מחלקת לעיצוב אופנה

בין בחינות הגמר של הסטודנטים שלה, לבין עוד נסיעה לתערוכת אופנה בחו"ל (הפעם של בית האופנה אלכסנדר מקווין במטרופוליטן ניו יורק), לאה פרץ-רקנטי מוצאת זמן להצטלם בדירתה המטופחת שבצפון החדש של תל אביב, דירת זוג שמרבה לטייל בעולם. הקירות עמוסי כל טוב האמנות הישראלית לדורותיה - מפנחס כהן-גן למרים כבסה, מאנה טיכו ללידיה זבצקי ודינה כהנא גלר. 

"נולדתי בזכרון יעקב למשפחת קרניאל, משפחה חקלאית שהייתה ממייסדי היישוב. אבי היה חקלאי אוהב אדמה, בוגר האוניברסיטה האמריקאית בביירות, טועם יינות, ולתקופה גם מנכ"ל 'כרמל מזרחי‭.'‬ על אדמותינו גדלו גפנים, משמשים, שזיפים, מלונים ואבטיחים. ביתנו היה מוקף עצי פרי מכל סוג והשקיף אל מטעי עצי זית, לקיבוץ מעין צבי ולים. "

עוד משתלבים בחלל האפלולי והצונן גם פסל גדול ישוב בשיכול רגליים מהמזרח, תיבת אוצרות עתיקה וכבדה, שבה מאופסנים משחקי הנכדים, כלי כסף מרשים לפירות מבית סבה וסבתה, מייסדי זכרון יעקב, אהיל כתום מהודו מעל שולחן האוכל הארוך, וכורסאות מצוירות מבוגוטה, שבה שימש בעלה, יאיר רקנטי, שגריר. כיאה למעמדה הבכיר של בעלת הבית בעולם האופנה, ארון הבגדים שלה מייצג לגמרי, אבל גם מפתיע. משלל המציאות אנחנו בוחרות שמלת סאטן סגולה ושמלת תחרה שחורה וג'ינס וחולצה מנצנצת. 

לקריאת הראיון המלא לחצו כאן! 

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>