פרויקט בשיתוף עם ארגון "משפחה חדשה"

ארגון "משפחה חדשה", הארגון לקידום זכויות המשפחה בישראל, יזם את פרויקט עיצוב החתונה יחד עם המחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר בראשות דגנית שטרן-שוקן. מידי שנה, מפעילה ויוזמת הנהלת הארגון פרויקט חינוכי בתחום האומנות החזותית, בו הוא מבקש להטמיע ערכים ומידע בדבר צדק משפחתי, זכויות האדם במשפחה, וסובלנות כלפי כל התאים המשפחתיים בארץ. הפרויקט נועד לגייס את המעצבים הצעירים ויצירותיהם לקידום זכותו של כל אדם מעצם היותו אדם, לכונן תא משפחתי אוטונומי, על פי השקפת עולמו, מצפונו, רצונו וכבודו.

 הסטודנטים(שנה ג') חקרו את נושא טקס הנישואין, אפיינו טקס חדש בהתאם לחשיבה מקורית אישית ובהתאם עיצבו אובייקט או תכשיט חלופי לטבעת נישואין. מנחת הפרויקט ואוצרת התערוכה, ענת גרוזובסקי-אבוקיה אומרת כי "מטרת הפרויקט לתת כלים חדשים לחשיבה יצירתית הנובעת ממקור השראה דיסיפלינרי ועולם מושגים שונה, ליצור תהליך מודע לפיתוח מושג או רעיון מהמילה ועד לעיצובו של אובייקט או תכשיט תלת מימדי".

בין העבודות:
אושרית מאיר
תפיסתי את מוסד הנישואין לוקה בחסר, חסר לי בתפיסה זו את העובדה שמה שמוביל אותנו להיקשר לאדם אחד לעולם ועד היא לא העובדה שאנחנו צריכים אלא זה שאנחנו רוצים.קליפת השום היא לגלוג על חברה שמנסה לרסן חומר כל כך דינאמי, שברירי ומתכלה כמו האדם, לשלוט ברגשותיו ולבנות תבניות שילוו אותו כל חייו.
 
 תמר זליגר
טקס הנישואים מדבר על הורדת מסכות בין בני הזוג, מה שמאפשר ראיה אמיתית וכנה של המציאות ויכולת טובה לשיפור התקשורת ובעיקר לפתח הקשבה ממקום נקי ואמיתי- ללא מסכות.התכשיטים כהמשך ישיר מדברים על שכבות והסרתם עד לחשיפת האבן הטובה המסמלת את האני אמיתי של האדם.

גל פיחוביץ
עיצבתי אובייקטים לחתונה בקיבוץ, גדלתי בקיבוץ קטן בצפון רמת הגולן, נוף ילדותי הם הרי געש, סלעי הבזלת והטוף. בחרתי לשלב חומרים אלו יחד עם המסורת החילונית שהייתה קיימת בחתונות שנערכו בקיבוץ, שאופיינו בחיבור לאדמה ולקהילה. חומרים: טוף, פליז, פרידוט וחוט רקמה.

שירי הראל אלבו
תכשיטים בהשראת טקס נישואין חדש- "נשיקה". הבחירה בנשיקה כנושא מרכזי בחתונה נובעת מהיותה מרכיב חשוב גם בטקס הקיים. חותמת באמצעות השפתיים, חיבור בין שני גופים אל נקודה אחת דרכה ניתן לחוש זה את זה. הטקס החדש מתרכז בנשיקה כמחבר האמיתי בין בני הזוג, היוצר קשר שאינו מובן מאליו. התכשיטים שעיצבתי בהשראת הטקס הם פרפרזה על אותו החיבור, חיבור בין שני חומרים זרים: שיבוץ נייר עליו מודפס מלל בתכשיטים עשויים מכסף.


 

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>