נענע10: בוגרי המחלקה לתקשורת חזותית עושים סדר במטבח

תרבות האוכל נכנסה בשנים האחרונות גם לתחומים אחרים כמו עיצוב ואמנות. בוגרי שנקר הטריים מהמחלקה לתקשורת חזותית יצרו מוצרים ואלמנטים ייחודיים עם קריצה למטבח הביתי. קבלו הצצה בפרוייקטים:

סילביה בייקר - משקל אפייה של הסטודנטית מיכל פרנבך: מערכת ייעודית לשקילה ולמדידה של מרכיבים לאפייה. פרנבך הציבה לעצמה מטרה כפולה בפרויקט: לאפשר עשייה חופשית ומשוחררת במטבח ויחד עם זאת להתעכב על הדיוק, הסיזיפיות ולעיתים גם האובססיביות שמלווים את שלב השקילה בתהליך האפייה.

מטבח אורבני של הסטודנטית שרית שטייף: עיצוב מטבח אורבני לגילאי 20-30 השוכרים דירה זמנית בעיר ומנהלים אורח חיים דינמי (אינם נמצאים הרבה בבית ומרבים לאכול בחוץ). לאחר התבוננות אישית הגיעה הסטודנטית למסקנה כי הכלים הנמצאים בשימוש יומיומי אינם מספיקים לחזור אל ארונות האחסון, אלא נשארים רוב הזמן על מייבש הכלים, חוזרים לשימוש וכן הלאה. המסקנה המתבקשת הייתה כי מקום ייבושו של הכלי הוא גם מקום הצבתו. הכל נגיש ונמצא מול העיניים, ולמעשה פעולת האחסון מתבטלת.

עוגה בקופסה של הסטודנטית דורין אזולאי: שרשרת תהפוכות עברה על האוכל במהלך המאות האחרונות: תפקידיו המסורתיים השתנו לבלי הכר דרך אינספור גלגולים ותקופות חיים החל מימי הביניים ועד ימינו. פרויקט הגמר של דורין אזולאי מתייחס לנקודות אלה על ידי ייעול משך זמן ההכנה ומתן אפשרות לבשלן להיות אקטיבי בתהליך ההכנה. הדגש הוא על חשיבות המצרכים וטריותם.

Florentine Kitchen Knives - סכיני מטבח מתוצרת דרום-מערב תל אביב של הסטודנט תומר בוטנר: צמד סכיני מטבח, סכין שף וסכין קילוף, שהטכנולוגיות, אנשי המקצוע, ספקי חומרי הגלם, בעלי המלאכה והמעצב שהיו שותפים בתהליך ייצורם,  ממוקמים ופועלים בפלורנטין ובשכונות הסמוכות לה. הבחירות העיצוביות והחומריות נועדו לשקף את השעטנז הפלורנטיני ואת רוח המקום, ובמקביל, מבנה הסכין ואופן ההרכבה שלו מאפשרים התאמה "לפי מידה" לכל משתמש. ההתאמה מתייחסת למשקל הסכין הכולל, לאיזון הלהב ולדפוס הגרפי-חומרי שיוצר את הידית.

kitchen manager של הסטודנטית רותם וייסמן: מערכת חכמה לניהול המטבח המודרני המיועדת לטאבלט. הודות לפיתוחים טכנולוגיים מתקדמים אנו עומדים רגע לפני שעולמנו יהנה מאנרגיה על חוטית אשר תשנה את ההתנהלות היומיומית שלנו עם מכשירי החשמל. בעולם בו המטבח יכול לתקשר עם המקרר ונתוניו, עם אריזות המוצרים (לדעת את תאריך התפוגה שלהם, משקלם וטיבם), להפעיל ולכבות מכשירים חשמליים ואף להעביר מידע לנייד, אנו נוכל לנהל את המטבח בצורה חכמה, ידידות, חסכונית באנרגיה וכלכלית.

שיקוקו של הסטודנטית אור ליבנה: ספר ילדים המסביר על מקורותיו ההיסטוריים של השוקולד ומידע על תהליך הכנתו והשימושים בו. הקונספט הוא ספר עלילתי שבנוסף מתאר השתלשלות היסטורית ומסביר את תהליכי הפיתוח של השוקולד והכנתו. ההשראה מגיעה מספרי הילדים של ריצ'רד סקארי- ספרים המסבירים כיצד מתבצעות פעולות שונות.

chop chick של הסטודנטית ענבל מלכה: משחק אייפון המבוסס על מחזור חיי התרנגולת בתעשיית הבשר: כל שלב במשחק מתאר את מה שעובר עליה מהטלת הביצים עד לשחיטה. מטרת הפרויקט לגייס את עולם המשחקים כדי להעביר מסר שמספר על השימוש והניצול של בעלי חיים.

העבודות הן חלק מתערוכת הבוגרים של שנקר 2012 שתכלול את עבודותיהם של למעלה מ-200 סטודנטים מ-6 מחלקות. התערוכה תתקיים בין ה-31-18 ביולי: בניין מיטשל (רחוב ידע-עם 8) ובניין עלית (ז'בונטינסקי 8) ברמת-גן.

לצפייה בעיצובים ולקריאת הכתבה המלאה ב-nana10 לחצו כאן!

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>