סטודנטים מהמחלקה לעיצוב אופנה הציגו פרשנות מודרנית ומקורית לקימונו המסורתי

טוקיו זה כאן: בתצוגת אופנה מרהיבה ומקורית, שפתחה את אירועי ה"ביוטי-סיטי" בתל-אביב, הציגו סטודנטים לעיצוב אופנה פרשנות מקורית לקימונו היפני המסורתי. בשנה השמינית של עיר היופי שמקים הסופר-פארם בגני התערוכה, שימשה הבירה היפנית הסואנת כמקור השראה ותפאורה.ברוח החדשנות והמסורת של טוקיו התוססת, חקרו סטודנטים משנה ג' במחלקה לעיצוב אופנה את האבולוציה של האופנה היפנית, תוך התייחסות להשפעתה על המראה המחוייט במערב. כך הוצגו דגמים מקוריים ומעוררי השראה המשלבים בין חדש לישן, בין עולמות ותרבויות, זהות ומחשבות.

שיתוף הפעולה עם עם המחלקה לעיצוב אופנה החל בשנה שעברה, אז הציגו הסטודנטים דגמים ייחודיים באווירה צרפתית. בתצוגה שזכתה לשבחים רבים, הוצגו דגמים היסטוריים באווירה פריזאית: החל מהשמלות של בנות האצולה הצרפתיות של המאה ה-16, דרך עליית הקוטורים של פריז במאה ב-19 ועד למגע המודרני המהפכני של המאה ה-21. בתוך כך, הוצגו פרשנויות מקוריות ל"שמלה השחורה הקטנה", שהפכה בעשורים האחרונים לסמל של אלגנטיות נשית.

 

המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר היא אחת המוערכות בעולם האופנה ומדי שנה משתלבים בוגריה בעבודה ובהתמחות אצל המעצבים המובילים בעולם, מציגים בתערוכות יוקרתיות וזוכים בפרסים ובהכרה. בהובלתה של גב' לאה פרץ, דורגה השנה המחלקה במקום ה-13 בין בתי הספר הטובים בעולם לאופנה. מוקדם יותר השנה דורגה במקום ה-20 ברשימת "50 בתי הספר המובילים בעולם האופנה" של ארגון הגג הבינלאומי של בתי הספר לעיצוב (FS). זוהי הפעם הראשונה שמוסד ישראלי נכלל ברשימה היוקרתית, כשהוא עוקף מוסדות מוכרים ויוקרתיים - חלקם מעניקים גם תואר שני - בהם האקדמיה לעיצוב במילאנו (KOEFIA) ו-La Cambre הבלגי.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>