תערוכת אפליקציות המובייל השנתית של שנה ג' במחלקה להנדסת תוכנה בשנקר

כמיטב המסורת, מספר סטודנטים משנה ג' נבחרו להציג את האפליקציות שפיתחו במסגרת הקורס "מבוא למחשוב מוביל" בהנחיית מר זיו לוי בתערוכת הבוגרים של פרויקטי הגמר של שנה ד'.

בניגוד לשנים קודמות, נבחרו רק קומץ של פרויקטים של סטודנטים בגלל מגבלות הקורונה ורמת האכלוס המתאפשר בכל אזור בתערוכה, אך הפרויקטים שהוצגו היו מרשימים, מיוחדים ומרגשים מאוד.

קורס מחשוב מוביל הוא קורס הכרחי וחשוב שמלמד לאפיין ולתכנת אפליקציות למובייל וטאבלטים. בדרך כלל הקורס נלמד בסוף שנה ג' לאחר שהסטודנטים כבר התנסו עם תכנות ווב, מחשוב ענן, וטכנולוגיות מגוונות ורבות כמו : Node.js , React ועוד כאשר הדגש בקורס הנוכחי הוא על טכנולוגיות לפיתוח אפליקציות למובייל כדוגמת React Native.

הנה כמה מהפרויקטים שהכי ריגשו אותנו:

Krembo Wings, שפותחה ע"י יורי רשקובסקי ופולינה פולסקי, הינה אפליקציה לניהול פעילויות ועדכונים שוטפים לתנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" - תנועת המשלבת נוער תפקודי ונוער עם צרכים מיוחדים בפעילות חברתית מעצימה.

האפליקציה מאפשרת לכל חניכי ומדריכי התנועה להתעדכן בעדכונים חדשים, לצפות בלוח האירועים, לשתף תמונות של התנועה ולתעד את מסעם האישי של החניכים ביומן מסע אישי. ממשק המשתמש עוצב תוך כדי שימוש באלמנטים מונגשים לחניכי התנועה בעלי צרכים מיוחדים.

מטרות הפרויקט:

 • אפליקציה מונגשת לניהול ותיעוד פעילות התנועה.
 • מערכת עדכונים כלל מערכתיים.
 • אלבום תמונות.
 • לוח שנה של פעילויות העמותה.
 • ומערכת לתיעוד מסע אישי לכל חניך – "יומן מסע אישי".

חובבי צמחים? האפליקציה הזאת מיועדת לכם!

GrowIt, שפותחה ע"י טל אדיבי ותומר בר, היא מערכת עזר לגידול צמחים על בסיס מיקום, עונה ומזג אוויר.

המערכת תמליץ לכם אילו צמחים לגדל, תתמוך בכם במהלך כל הדרך על ידי התראות השקיה בזמן המתאים, ותאפשר לכם לדווח ולעקוב אחר ההשקיות באמצעות ממשק ניהול ייעודי.

בנוסף, תוכלו לקבל מידע רלוונטי אודות הצמחים וכך לגדל בהצלחה את הצמח האופטימלי עבורכם.

מטרות הפרויקט:

 • המלצות המערכת יעזרו לכם לגדל בהצלחה כל צמח.
 • מאגר מידע מקיף יאפשר לכם לתת לכל צמח בדיוק את מה שהוא צריך.
 • ממשק ניהול נוח יאפשר לכם לדווח על כל השקיה ולעקוב אחריה.
 • התראות שיזכירו לכם להשקות בזמן המתאים.

פרויקט שלישי חשוב שהוצג בתערוכה קשור לנושא הקריטי וההכרחי של מציאת חניות זמינות, נושא שמשפיע על חיסכון בזמן יקר ומשמעותי.

WHERE 2 PARK היא אפליקציה חברתית שנועדה לעזור לאנשים למצוא חניה. האפליקציה מבוססת על אינטראקציה חברתית ומידע שמגיע מהקהילה שתשתמש בה.

המשתמשים יכולים להוסיף מקומות חניה זמינים לתצוגת מפת היישומים וגם יחפשו מיקומי חניה ונווטו אליהם היישר מהאפליקציה. (הניווט יסופק על ידי אפליקציה חיצונית) המשתמשים יכולים גם לשמור את מקומות החניה המועדפים עליהם הנמצאים על המפה ותמיד לבדוק אם מקומות אלו זמינים.

מפתח הפרויקט הוא הסטודנט: פאדי עתאמנה.

מטרות הפרויקט: 

 • אפליקציה חברתית שנועדה לעזור לאנשים למצוא חניה כך שהיא מאפשרת לשמור מקומות אהובים ,לנווט למקומות קיימים ולהוסיף מקומות חניה אל האפליקציה.
 • האפליקציה מבוססת על אינטראקציה חברתית ומידע שמגיע מהקהילה.
 • משתמשים יכולים להוסיף מקומות חניה זמינים שנמצאים קרוב אליהם.
 • משתמשים יכולים לשמור את מקומות החניה המועדפים עליהם שנמצאים על המפה ותמיד לבדוק אם מקומות אלו זמינים.
 • משתמשים יכולים לנווט למקומות חניה פנויים שנמצאים על המפה.

הקורס מבוא למחשוב מוביל מספק לסטודנטים כלים וטכניקות לפיתוח אפליקציות למוביל במגוון רחב של תחומים אשר משפיעים כל אחד בדרכו על נושאים בוערים וחשובים ואף נותנים פתרונות לשיפור חיי היום יום. ניתן לראות שיש שיתופי פעולה מעניינים בין סטודנטים ועבודת צוות טובה שמכינה את הסטודנטים בצורה מיטבית לצעדים הבאים שלהם כמו למשל פרויקט הגמר שעתידים לפתח בשנה ד' בצוות. בנוסף הסטודנטים חווים התמודדות עם הצגת הפרויקטים שפיתחו בתערוכת הבוגרים של שנה ד', על ידי כך שמקיימים עמדה בדיוק כמו העמדות של פרויקטי הגמר ואורחים עוברים ושואלים שאלות על הפרויקטים שלהם.

הרווח הוא כפול והתהליך מאתגר וגם חוויתי וחשוב להמשך דרכם להיות מהנדסי תוכנה מעולים.

נכתב ע"י: מאיה ריקליס

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים