אסנת הר-נוי, בוגרת המחלקה לעיצוב תכשיטים, זכתה בתואר "תגלית השנה" בתחרות שהתקיימה במסגרת שבוע האופנה של מיאמי

בוגרי המחלקה לעיצוב תכשיטים ממשיכים לככב בזירה הבינלאומית: סדרת טבעות ייחודיות של אוסנת הר-נוי - בוגרת מצטיינת של המחלקה לעיצוב תכשיטים - זיכו אותה בתואר "תגלית השנה" בתחרות שנערכה במסגרת שבוע האופנה של מיאמי 2014. מבין אלפי מעצבים מרחבי העולם שהתמודדו על התואר היוקרתי, נבחרה הר-נוי למקום הראשון ובכך הצטרפה לזכייתו של חגי גפן, אף הוא בוגר המחלקה, שקטף את התואר בתחרות של השנה שעברה.

השפה העיצובית של הר-נוי מאופיינת בניקיון ואיפוק, תוך התייחסות מתמידה למעבר בין דו לתלת-ממד. אף שהיא מרבה להשתמש בקווים גיאומטרים ואדריכליים, היא נוהגת לשחק במשקלים ובפרופורציות של חללים סגורים ואווריריים. עבודותיה מציעות מנעד רחב של אובייקטים: החל מתכשיטי אקססוריז מפליז, כסף ואבנים חצי-יקרות עד לתכשיטי יוקרה העשויים זהב ויהלומים.   

עבור התחרות הבינלאומית במיאמי יצרה הר-נוי 3 טבעות, עליהן היא מספרת כי "הן מתכתבות עם הקו העיצובי שלי, תוך הוספת מנה של בלינג". בתוך כך, הוסיפה כי "מי שמכיר אותי ואת העבודה שלי, יודע שאני תמיד מתחילה בעיצוב טבעת ומשם הסכר משתחרר".

התכשיטים של הר-נוי שזיכו אותה בתחרות במיאמי (יח"צ)

לאחר שעודכנה כי נבחרה להיות אחת משלושת הפיינליסטים, לצד מעצבים מאוסטרליה ומארגנטינה, החליטה הר-נוי לטוס למיאמי. בטקס הנוצץ השתתפו בכירים בעולם העיצוב והאופנה, קניינים ותעשיינים, שם הוכרז על זכייתה במקום הראשון והנחשק!במהלך האירועים הוצגו עבודותיה וזכו לשבחים רבים והערכה.

הר-נוי, שסיימה את לימודיה בשנקר בהצטיינות בשנת 2007, ביססה את מעמדה כמעצבת מבטיחה עם קול ייחודי. המותג הנושא את שמה מציע מגוון תכשיטים, אותם ניתן למצוא גם במוזיאון העיצוב בחולון, במוזיאון תל-אביב לאמנות, במוזיאון ארץ ישראל, במוזיאון Today בבייג'ינג ובגלריות נבחרות ברחבי העולם.

"אני משרבטת עיצובים חדשים ללא הפסקה", מספרת הר-נוי, "אבל בניסיון לנווט את העסק שלי, יש שיקולים מעט אחרים שמלמדים אותי איפוק ואסטרטגיה". בתוך כך, היא מוסיפה כי "בפגישות עם לקוחות, אני אוהבת לראות איך חלק מהתכשיטים שלי מעוררים חיוך, בייחוד הרגע הזה שהוא נוצר בזווית הפה. זהו רגע יקר ערך בעיניי וחלק גדול ובלתי נפרד מהיצירה וההצלחה שלי".

הזכיה של הר-נוי מצטרפת לשורת הישגים מרשימים של סטודנטים ובוגרים של המחלקה לעיצוב תכשיטים: בשנה שעברה קטף חגי גפן - בוגר טרי של המחלקה - את תואר "תגלית השנה" במסגרת שבוע העיצוב של מיאמי, שם הציג את פרויקט הגמר שלו, אותו יצר בהשראת עולם הטבע ומבנים אדריכליים.

לפני מספר חודשים העפילו 3 בוגרות המחלקה - אלינה גלייזר, גילי רוזין-טמם ועדי זינגפר - לגמר תחרות הכשרונות הצעירים של vouge איטליה וזכו לשבחים רבים על עבודתן. קודם לכן, הציגה דנה בלום, בוגרת אותו המחזור, את עבודותיה בתחרות יוקרתית באיטליה, ונוי אלון נבחרה לאחת מהמציגים הבולטים של שבוע העיצוב של לונדון.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים