מקור ראשון: רונה מור, בוגרת טרייה, מאיירת ספר על עולם הדייטינג הדתי

מרבית הבליינדייטים מסתכמים בקפה גרוע ובמפח נפש, אך בשביל רונה מור, עולם הדייטים הוביל להוצאת ספרה הראשון. מור, רק בת 26, בוגרת טרייה של לימודי תקשורת חזותית בשנקר, הצליחה די מהר להיכנס לעולם המסחרי ולהוציא לאור את ספרה ״למצוא טוב״ המציג בגוון הומוריסטי ובאמצעות איורים וטקסטים קצרים סצנות שונות מעולם הדייטיניג הדתי.

אז מה לנשואה טרייה ולספר על דייטים?

״הספר מהווה סיכום של תקופה, שבמהלכה יצאתי להמון דייטים. הדייט האחרון שלי, שאותו פגשתי בתחילת השנה הרביעית ללימודים, הוא זה שליווה אותי במהלך כתיבת הספר לפרויקט הגמר, ועמו התחתנתי ב׳׳ה בנובמבר האחרון. בתור דייטרית, לא באמת היה לי אומץ לכתוב ספר כזה. דווקא מצב הביניים שבו הייתי בתקופת הלימודים, כאשר יש מועמד פוטנציאלי, נתן לי הרבה ביטחון מחד, ומאידך, לא הייתי רחוקה מאוד מהנושא כי עדיין יצאתי לדייטים. זה היה הזמן המושלם להסתכל אחורה מתוך תחושה של ביטחון, במבט כן, ולסכם את כל הנושא המורכב הזה״.

איך היית מגדירה את הספר?

״הדרך הכי טובה להגדיר את הפורמט היא ׳ספר מתנה׳ שנועד לעזור לאנשים להסתכל על תהליך מציאת החצי השני ולהתבונן בו מנקודת מבט אחרת, באור אופטימי ומשעשע, ולאו דווקא מתוך תהומות של תסכול וייאוש״.

מהיכן צמח הרעיון להציג את פרויקט הגמר שלך דווקא כספר המשלב בין איור לכתיבה?

״אני מציירת מאז שאני זוכרת את עצמי וכותבת כבר מגיל קטן. בעיניי, האיור הוא עולם הרבה יותר חי ותוסס מכתיבה אבל גם השקט והניתוח השכלי שהכתיבה מצריכה מרתקים אותי, והשילוב ביניהם הוא הכלי האולטימטיבי בשבילי להתבטאות מלאה ומאוזנת. לאחר התלבטות בין ביצוע פרויקט הגמר כספר או כאנימציה, החלטתי, בסופו של דבר, שיש משהו יותר אישי בספר שמחזיקים ומרפרפים ואפשר לקרב, להרחיק ולשתף. הדברים נכנסים ללב ומתיישבים שם, כל אחד עם התובנות שלו״.

איך נולד השם לספר? ומה התוכניות לעתיד? לקריאת הכתבה המלאה לחצו כאן! 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים