הבוגרת נועה רביב זכתה בפרס הצטיינות ע"ש לייטרסדורף

"הקולקציה מהווה הישג עיצובי וטכני יוצא מן הכלל. ניכר כי היוצרת חקרה וחיפשה חומרים חדשים, אך עם זאת לא זנחה את העבר": כך נימקו חברי ועדת פרס המצויינות על-שם פיני לייטרסדורף את בחירתם בקולקציה של נועה רביב, בוגרת טריה של המחלקה לעיצוב אופנה, כזוכה הגדולה לשנת 2014.

בקולקציה "Hard Copy" ביקשה רביב לבחון את הערך של אובייקט מקורי בעידן של שכפול והעתקה. דימויים דיגיטליים משובשים, שנוצרו בתוכנת תלת-ממד ושאין להם קיום אפשרי במציאות, עובדו על-ידיה לחומר והפכו למטאפורה לחוסר המשמעות של "מקור" ו"אמת".

את הפריטים יצרה רביב מפליסה בטכניקת צביעה מיוחדת, חיתוך לייזר באמצעות תוכנת תלת-מימד והדפסה תלת-ממדית.

בתצוגת האופנה של בוגרי שנקר, שהתקיימה בנמל תל-אביב, הוכרזה זכייתה של רביב ובטקס חגיגי שהתקיים לכבוד האירוע בנוכחות בכירים בתעשיית האופנה, הוענק לה פרס על סך 50 אלף ש"ח. זוהי הפעם השלישית שמשפחתה של המעצבת, הידועה בעבודתה הייחודית והמקורית בבית האופנה "משכית", מעניקה את פרס ההצטיינות לבוגר בולט ומבטיח של שנקר.

"פיני תרגמה את ציורי בעלה יוחנן סימון לטקסטילים ואיחדה כך בין אמנות לאופנה", אמרה דושי לייטרסדורף, נכדתה של המעצבת המיתולוגית, בעת ההכרזה על הפרס והוסיפה כי "נועה משתמשת במדפסות תלת-ממד לצד מלאכת יד מדויקת של קיפלונים, תוך שימוש גרפי יוצא מן הכלל ביופיו בפסים שחורים דקיקים".

 

בשנה שעברה הוענק הפרס לחן נחמן על הקולקציה המרהיבה שלו "אבולוציה שקטה", אותה יצר בהשראת פסלים תת-ימיים ובשנת 2012 הוענק הפרס לדפנה פילוסוף על קולקצית הגמר שלה "חומר אציל".

בוועדת הפרס השתתפו ראש המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, גב' לאה פרץ, קובי הלפרין, בוגר המחלקה, המשמש כיום כמעצב הראשי בבית האופנה קנת' קול, מוטי רייף, מייסד ומפיק שבוע האופנה הישראלי, טומי לייטרסדורף, בנה של המעצבת על-שמה הוענק הפרס, ודושי לייטרסדורף נכדתה.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>