תור הזהב של ספרד: 3 בוגרות טריות של המחלקה לעיצוב תכשיטים העפילו לשלב הגמר בתחרות בינלאומית בקורדובה

שמרית זגורסקי, חן סהר ודנה לוי - בוגרות המחזור האחרון של המחלקה לעיצוב תכשיטים - עלו לשלב הגמר בקטגורית הכשרונות הצעירים של תחרות העיצוב הבינלאומית JOYACOR, המתקיימת מדי שנה בקורדובה שבספרד. מככבות בעשיריית הפיינליסטים, מתוך מאות מתמודדים שהגישו מועמדותם מרחבי העולם.

תעשיית התכשיטים המשגשגת של קורדובה נחשבת לאחת הבולטות והמרכזיות במדינה כולה. מאז שנת 1984 מקיים המחוז סדרת אירועי עיצוב, אמנות ויצירה,  במטרה לקדם את תחומי האמנות והיצירה, בדגש על צורפות, נפחות ועיצוב שעונים. מדי שנה בחודש אוקטובר נערך במקום כנס בינלאומי לעוסקים במלאכה, במסגרתו מוכרזים הזוכים בתחרות היוקרתית. 

 אלמנטים שבטיים בפרשנות מקורית ונועזת: מתוך הקולקציה של שמרית זגורסקי (צילום: מרינה מושקוביץ)

זגורסקי העפילה לגמר התחרות עם הקולקציה Urban Tribe, אותה עיצבה במסגרת קורס תכשיטי אופנה. האובייקטים המרהיבים שעיצבה הציבו אותה בין עשרת המעצבים הצעירים והמבטיחים בעולם בתחרות ITS היוקרתית, בה העפילה לשלב הגמר. התכשיטים שעיצבה מיועדים לתצוגות אופנה ומשלבים אלמנטים שבטיים הבאים לידי ביטוי בצביעה ידנית של חוטים ובשימוש בטכניקת רדי-מייד (מברשות איפור).

פרויקט הגמר של זגורסקי - Force of Nature - זכה אף הוא לשבחים ונבחר להשתתף בתערוכה קבוצתית בגלריה "Marzee" בהולנד, יחד עם בוגרים בולטים מבתי הספר הטובים בעולם לעיצוב. 

בין אובייקטים עיצובים לחוליות חרקים: מתוך הקולקציה של חן סהר (צילום: אלכסנדר קושרנקו)

סהר חקרה בקולקצית הגמר שלה, שנבחרה להשתתף בתחרות, את מערכת היחסים הרפטטיבית והמודולארית המתקיימת בין חוליות והיא נוצרה בהשראת מבנה גופם של חרקים.

תחת הכותרת Remains היא תרגמה מחבּרים ומבנים שונים לתכשיטים העשויים כסף, פליז, אוקולון וצבע, כשהאובייקטים שנוצרו מתאפיינים בקלילות ובריחוף למרות גודלם הממשי. 

 ויטראג' מוזיקלי של תכשיטים: מתוך הקולקציה של דנה לוי-להט (צילום: נעה פפי-קדמי, דוגמנית: מוליקה ניר)

לוי-להט משתתפת בתחרות עם קולקצית הגמר שלה "מיתר מכוון", המציעה ויטראג' מוזיקלי של תכשיטים המתאפיינים במקצב, זיכוך, דיוק, עדינות, צבע ואור, שנוצרו בשילוב בין טכנולוגיה מתקדמת לעבודת יד מסורתית.

ההשראה הצורנית לפרויקט הגיעה מהנבל, כשכל מיתר מקבל את הצליל שלו בתכשיט הבוחן את המתח בינו לבין החומר. הצירוף של מבנה ואווריריות הושג באמצעות שימוש במתכות, פולימרים, טקסטיל ואבני חן יקרות למחצה.

בראש העמוד: פריט מהקולקציה של דנה לוי-להט (צילום: נעה פפי-קדמי, דוגמנית: מוליקה ניר

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>