שיתוף פעולה בין שנקר לנשות ג'סר א-זרקא

מרחיב את הלב: במהלך החודשים האחרונים מתקיים בשנקר פרויקט משותף בין המכללה לנשות ג'סר א-זרקא במטרה לקדם את הנשים בג'סר א-זרקא ולאפשר להן עצמאות כלכלית, תוך יישום החזון השנקרי שבו עיצוב והנדסה נפגשים למען קידום מטרה חברתית.

הפרויקט קם ביוזמתן של סיליה ג'ואברי - מנהלת יחידת מען לסטודנטיות.ים מהחברה הערבית, מיכל קורן - מ"מ סגנית הדיקן בבית הספר להנדסת תעשייה וניהול ומיכל שדה - יזמת חברתית, מנהלת תוכניות הכשרה תעסוקתית לנשים בחברה הערבית.

במסגרת הפרויקט, נשות ג'סר יצאו לסדנת עיצוב תיקי בד למחשבים ניידים (בהנחיית קים מוניוז-סלזר - מנהלת הפרוייקטים החברתיים בשנקר ומעצבת טקסטיל), אשר ימכרו בשיתוף פעולה עם הביץ'-האב - מתחם עבודה משותף בחוף הים של ג'סר א זרקא, אליו מגיעים א.נשים מכל רחבי הארץ. ההכנסות ממכירת תיקי המחשב יועברו לידי הנשים היוצרות ובכך ירחיבו את אפשרות ההכנסה שלהן.

סיליה והבנות

סיליה ג'ואברי - מנהלת יחידת מען לסטודנטיות.ים מהחברה הערבית ונשות ג'סר א-זרקא

לפרויקט גויסו שלושה סטודנטים מבית הספר להנדסת תעשייה וניהול, ביוזמתה והנחייתה של מיכל קורן, מתוך מטרה לבנות כלי לתמחור המוצרים ובניית תוכנית עסקית מפורטת שניתן יהיה להמשיך ולעבוד על בסיסה בעתיד גם להרחבת מגוון המוצרים של הנשים מג'סר שמשתתפות בפרויקט. בנוסף, גויסו שלוש סטודנטיות לעיצוב (טקסטיל, תקשורת חזותית ועיצוב תעשייתי) שילוו את הנשים וייסעו להן במיתוג המוצר.

פרויקט חברתי משמעותי ורב-תחומי זה משלב העצמת נשים מהחברה הערבית, שיתוף פעולה בין בית הספר להנדסת תעשייה וניהול ומחלקות העיצוב השונות במימון ות"ת. העבודה על הכנת הקולקציה, בליווי והנחיה של הסטודנטים.ות משנקר, יקנו לנשים אופציות תעסוקתיות נוספות.

הפרויקט החל ב-1 ביוני 2021, מיד עם תום מבצע שומור החומות, כאשר כל העוסקים.ות במלאכה עבדו ללא לאות על הצלחת הפרויקט מתוך אמונה אמתית ליצירת עתיד משותף טוב יותר.

הסטודנטים השותפים לפרויקט מבית הספר להנדסת תעשייה וניהול הם: אייל עזריה, חגי פלינט, דור מזרחי.

הסטודנטיות השותפות לפרויקט ממחלקות העיצוב: עולא עטאללה מעיצוב תעשייתי, דינה חג'וג' מתקשורת חזויתית וזיינב מנסור מעיצוב טקסטיל. 

צילום: סליה ג'ובארי ומיכל שדה

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים