קורס עיצוב תצוגה תשע"ה: חלון הראווה של שירן שעשוע

במסגרת קורס עיצוב תצוגה במחלקה לעיצוב תכשיטים, מתנסים הסטודנטים משנה ד' בתכנון, עיצוב והקמת חלונות ראווה עבור עבודותיהם האישיות ואנחנו מלווים אותם בתהליך החשיבה והיצירה:

שירן שעשוע // שנה ד' // סמסטר א', תשע"ה

  • מועד הקמת החלון: נובמבר 2014
  • מיקום: כניסה לבנין פרניק, חלון ימני

מחפשת טקסטורות וחומרים ייחודיים: תכשיטים של שירן שעשוע (יח"צ)

לתכנון ועיצוב חלון הראווה ניגשתי באופן דומה לאופן בו אני יוצרת את התכשיטים שלי: מתוך חיפוש אחר חומרים וטקסטורות שניתן לעבד אותם וליצור עליהם מניפלוציות נוספות בשילוב מתכת. 

מאחר שהתכשיטים שבחרתי להציג  נוצרו במסגרות ובקורסים שונים והם בעלי אופי שונה, עלה הצורך בחומר אחד שיאגד אותם לשפת העיצוב שלי.

בחיפוש אחר ה"מצע" המתאים לחלון הבנתי כי עליו להיות גולמי וראשוני בכדי שיעניק אווירה חמה ורכה לאובייקטים המוצגים בו - שמחד יהיה ניטראלי ולא "יגנוב את ההצגה", אך מנגד ישמש כבמה בעלת נוכחות - וכך נפלה ההחלטה להשתמש בבד יוטה.

נייטרלי וגולמי, אך מאחד ומעניק חמימות: בד היוטה בו השתמשה שעשוע (יח"צ)

בכדי להפוך את יריעות היוטה למצע מתאים לתכשיטים, נקטתי בטכניקות של פרימה והחסרה מן השלם, תוך חיבור מוטות עץ בין החלקים שנותרו "עירומים". באופן זה הפך הבד לתלת-ממדי ואפשר להבליט את התכשיטים בצורה המתאימה ביותר. 

  • איך יראה בסוף התהליך חלון הראווה של שירן שעשוע? בואו להגשות הפתוחות ביום רביעי, ה-10.12, בשעה 19:30 (קומת הכניסה של בנין פרניק, אנה פרנק 12), ותוכלו להתרשם מהפרויקט ולשמוע על תהליך העבודה המלא.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>