קורס עיצוב תצוגה תשע"ה: חלון הראווה נועה פרבשטיין

במסגרת קורס עיצוב תצוגה במחלקה לעיצוב תכשיטים, מתנסים הסטודנטים משנה ד' בתכנון, עיצוב והקמת חלונות ראווה עבור עבודותיהם האישיות ואנחנו מלווים אותם בתהליך החשיבה והיצירה:

נועה פרבשטיין // שנה ד' // סמסטר ב', תשע"ה

  • מועד הקמת החלון: אפריל 2015
  • מיקום החלון: כניסה לבנין פרניק, חלון ימני

כשפרשתי לפניי את התכשיטים שיצרתי במהלך הלימודים, מצאתי כי רובם בעלי נוכחות מסיבית וכי הם מתאפיינים בצורניות מעוגלת ועשויים משילוב של מתכת עם חומרי גלם נוספים, בהם: אבנים, רשתות וחוטים. 

לאחר איתור השפה העיצובית שלי, חיפשתי "מצע" מתאים לחלון הראווה, שמחד ייצור רקע מעניין לחלל התצוגה ומאידך יבליט את התכשיטים המוצבים בו. החלטתי לעבוד עם רשת מתכת, שבעזרת דבק וצבע יצרתי בה חלקים אטומים, כשלצידם נותרו חלקים בלתי-מעובדים.

הרעיון שהנחה אותי בשימוש ברשת היה להציג את התכשיטים על חלקיה האטומים, כשהאזורים הגולמיים והבלתי-מעובדים יאפשרו מעבר אור טוב יותר וידגישו את האובייקטים מתוך האווריריות שלהם. 

שילוב של רשת על רשת אפשר לי ליצור עומק ברקע של החלון, תוך שילוב בין מעבר אור להצללה. כך השגתי אווירה דינאמית, משתנה, מסיבית ואוורירית בו-זמנית. 

לאחר שהחלטתי להשתמש ברשת כרקע לחלון, בחרתי לסדר את התכשיטים בקומפוזיציה סימטרית יחסית, נקייה ומסודרת, כך שכל אובייקט יקבל את המקום הראוי לו וישתלב במרחב.

הבחירה לצבוע את הרשתות בטורקיז היתה פרי ניסוי ותהייה: לאחר מספר ניסיונות, מצאתי שגוון זה משתלב בצורה הטובה ביותר עם התכשיטים ומאפשר הצגת תמונה שלמה בה האובייקטים והרקע מאוחדים אך מופרדים.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים