שי טקו - בוגר טרי של המחלקה לעיצוב אופנה - זכה במקום הראשון בתחרות הכישרונות הבינלאומית היוקרתית ITS

בראשית ברא הצלחה בינלאומית: שי טקו - בוגר המחזור האחרון של המחלקה לעיצוב אופנה - זכה במקום הראשון בקטגוריית היצירה האמנותית בתחרות הכישרונות הבינלאומית ITS2015. המיצג שיצר, המבוסס על קולקציית הגמר שלו "בראשית ברא...", בלט בייחודיותו ובשפה האישית המובחנת שלו והרשים את צוות השופטים שהורכב מבכירי עולם האופנה. מלבד הפרס הכספי שהוענק לו, ייצא טקו להתמחות בת חצי שנה בחברת Swatch בשווייץ.

רגע הזכייה: שי טקו מקבל את הפרס הראשון בתחרות ITS (יח"צ)

הפרויקט של טקו עוסק בדור העתיד ההיברידי שאנו "יוצרים ומעצבים" בעידן של הנדסה גנטית וביולוגית דרך הפריות, עריכת גנים, בידוד תכונות רצויות ושיטות השבחה שונות. בהשראת הפסוק הפותח את ספר בראשית, ביקש טקו לבחון עד כמה אנחנו קרובים לאפשרות שהמילה "אדם" תחליף את "אלוהים". באמצעות הפשטה מושגית ורעיונית של הנושא, הוא מעלה במיצג שלו הרהורים והשערות על עתידו של "ההומו ספיינס" בעתיד בו יגיע הקץ של תהליך הברירה הטבעית. 

"הבידול האתני-תרבותי מטשטש כיום לנוכח תהליכים גלובליים שונים", אומר טקו על הפרויקט ומוסיף כי "ניתן לשער שהאנושות כולה תאוחד לתרבות אחת גלובאלית היברידית ומורכבת בצורה בלתי רגילה". 

טקו התבקש על-ידי מארגני התחרות לתרגם את קולקציית האופנה שלו ליצירת אמנות על קיר, המדברת על העתיד תוך שילוב צורות תלת-ממדיות והפעלה אינטראקטיבית של הצופים, ועל כך זכה בפרס הראשון בתחרות.שי טקו ליד הפרויקט שהציג בגמר תחרות ITS (יח"צ)

תחרות הכישרונות הבינלאומית ITS מתקיימת באיטליה זאת השנה ה-14 והיא שמה לה למטרה לחשוף ולטפח כישרונות צעירים בתחומי האופנה, התכשיטים האביזרים. לזוכים בקטגוריות השונות מוענקים פרסים כספיים, כמו גם הזדמנות להתמחות בחברות המובילות בעולם ולהציג קולקציות קפסולה ייחודיות.

בשנה שעברה זכתה בתחרות ליאור שולק - בוגרת המחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר - שנבחרה למעצבת המבטיחה בעולם בתחומה. בשנת 2011 זכה מארק גולדנברג - בוגר מצטיין של המחלקה לעיצוב אופנה - בשני פרסים בתחרות על קולקציית הגמר שלו: פרס הכישרון של Vogue עבור אביזרים ופרס ההמצאה המבטיחה של המותג Avery Dennison. שנה קודם לכן זכה בפרס נירן אבישר על הקולקציה שעיצב לפרויקט הגמר שלו, משם נקטף להתמחות במותג האופנה הבינלאומי "דיזל". 

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>