בוגרת המחלקה לעיצוב תכשיטים ליאור שולק זכתה במקום הראשון בתחרות הכשרונות הבינלאומית ITS!

הישג בינלאומי מרשים: ליאור שולק - בוגרת המחלקה לעיצוב תכשיטים - זכתה במקום הראשון בתחרות הכשרונות הבינלאומית היוקרתית ITS. עבודותיה הייחודיות בלטו בין אלפי תיקי העבודות שהוגשו מרחבי העולם, ובגמר החגיגי שהתקיים בטריאסטה שבאיטליה הוכרז על זכייתה בפרס סוורובסקי למעצב מבטיח בתחום התכשיטים.

שולק סיימה את לימודיה במחזור האחרון של המחלקה לעיצוב תכשיטים ונבחרה לזוכת הפרס הנחשק בזכות פרויקט הגמר שלה Signs of Fiction, לצדו גיבשה קולקציה מיוחדת עם אבני סוורובסקי, בהתאם לדרישות התחרות. יחד איתה העפילו לגמר התחרות חן סהר, אף היא בוגרת המחלקה, ואנוק יוסבשוילי - בוגרת המחלקה לעיצוב טקסטיל.

עבודותיה של שולק מבוססות על חיבורים מקוריים בין קווים למשטחים, היוצרים שפה גיאומטרית שבוחנת את המתח בין איזון לריחוף. התכשיטים שלה נוצרו בטכניקת צורפות קלאסית והם עשויים פליז, כסף, גבישי קוורץ בציפוי טיטניום וצבע למכוניות.

במהלך לימודיה בשנקר התמחחתה בלונדון בחברות האופנה והאביזרים המובילות Marks and Spencer וב-Long Island Ltd ולאחרונה השיקה בתל-אביב חנות תכשיטי זהב בעיצובה והחלה לבסס את מעמדה כמעצבת עצמאית מבטיחה.

שולק ברגע ההכרזה על הזכיה בתחרות ITS (צילום: renzo)

תחרות הכשרונות הבינלאומית ITS מתקיימת באיטליה זאת השנה ה-13 והיא שמה לה למטרה לחשוף ולטפח כשרונות צעירים בתחומי האופנה, התכשיטים האביזרים. לזוכים בקטגוריות השונות מוענקים פרסים כספיים, כמו גם הזדמנות להתמחות בחברות המובילות בעולם ולהציג קולקציות קפסולה ייחודיות.

בשנה שעברה העפילה לשלב הגמר של התחרות שמרית זגורסקי, בוגרת המחזור של שולק וסהר, שהיתה אז סטודנטית שנה ד' במחלקה, שההציגה תכשיטי אופנה מרהיבים בהשראה שבטית. שנה קודם לכן זכה בתחרות העולמית מארק גולדנברג, בוגר המחלקה לעיצוב אופנה, בשני פרסים - פרס הכישרון של Vogue עבור אביזרים שעיצב, ופרס ההמצאה המבטיחה של המותג "אוורי דניסון".

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים