תערוכת כרזות לכבוד יום העצמאות

 זו שנה שלישית שהמחלקה לעיצוב גרפי בשנקר, ביה"ס הגבוה להנדסה ולעיצוב, מארגנת תערוכת כרזות ליום העצמאות. 

בתקופה של תקשורת חזותית דינאמית, המבוססת על מיתוג, טלוויזיה ואינטרנט, התפקיד המסורתי של הכרזה כמדד יכולות של המעצב הגרפי המקצועי איבדה ממעמדה. למרות זאת, היכולות הדרושות ליצירת כרזה טובה ממשיכות לשקף את תמצית המיומנות של אנשי מקצוע בתחומי התקשורת החזותית – עיבוד טקסט ודימוי, שליטה בצבע וקומפוזיציה והבנה בקונטקסט תרבותי. בהתחשב בהזדמנויות המעטות לעיצוב כרזות, מקווה המחלקה לעיצוב גרפי בשנקר לספק למעצבים הגרפים הישראלים הזדמנות נוספת להצגת יכולותיהם ולביטוי השקפותיהם.

תערוכת 56X56, לפני שנתיים, התאפיינה בעובדה שכל 56 הכרזות שיקפו אמירות פסימיות על הסביבה הפוליטית והחברתית. עוצמת האמירות השליליות משכה תשומת לב רבה וביקורת במדיה.

בתערוכת 57X57, בשנה שעברה, התייחסו המעצבים אל תהליך השלום וההתנתקות. בלטו אמירות הקשורות למתחים פנימיים שבאו לידי ביטוי בהתייחסות למפות, היפרדות והתפרקות המרקם הגיאוגרפי של המדינה. מספר רב של כרזות התייחסו לנושאים חברתיים פנימיים ולגל הצרכנות השוטף בשנים האחרונות את החברה והתרבות הישראלית.

השנה, בנוסף להתייחסות הצפויה לאירועים הפולטים, ניתן היה לזהות התייחסות למצבו של האזרח הקטן בסביבה המשתנה ולפעמים אף מאיימת, בקונטקסט חברתי, תקשורתי ואפילו טכנולוגי.

בתערוכה הוצגו כרזות של סטודנטים, בוגרים ומרצים מהמחלקה שהוזמנו להשתתף בתערוכה. העבודות של הסטודנטים עוצבו במסגרת קורס בהנחיית המרצים להב הלוי וגיא שגיא.

ראש המחלקה: דוד גרוסמן
אחראית על פרויקטים מיוחדים: מירב קריב

חסויות ויחסי ציבור איה זינדל - ריין
עיצוב שחר חמו ורועי ברון
סיוע אדמיניסטרטיבי אורלי פז

האירוע התקיים בשיתוף פעולה עם: המישלמה ליפו – עיריית תל-אביב יפו, העיר – רשת שוקן, NRG וצילוגרף.

תודות: פרופ' אמוץ וינברג, ברוך שגיב, ורדה קלמר, יוסי אלקלעי, איתן נשר וצוות ההקמה

כל הזכויות שמורות למעצבים
קשר: graphicdesign@shenkar.ac.il

 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים