החל משנת הלימודים הקרובה: אילן בז'ה יעמוד בראש המחלקה לעיצוב אופנה והדס הימשליין בראש המחלקה לעיצוב טקסטיל

המועצה האקדמית העליונה אישרה את המלצת ועדת האיתור והחליטה למנות את מר אילן בז'ה לעמוד בראש המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר.

בז'ה יחליף את גב' לאה פרץ, שעמדה בראש המחלקה ב-22 שנים האחרונות.

אילן בז'ה הינו מעצב אופנה בכיר בעל ניסיון רב באקדמיה ובתעשייה.

בז'ה סיים בהצטיינות לימודי עיצוב אופנה בשנקר (1995) והחל לעבוד במותגי האופנה המובילים בישראל: תחילה בחברת "בגיר", שם עיצב את אופנת הקז'ואל, לאחר מכן מונה לקניין ולמעצב הראשי של מחלקת בגדי הגברים של רשת Golf & Co .

לאחר מכן כיהן כמנהל המסחרי של הרשתות Max Moretti shoes and bags ,Polgat, Golf ו-Sprint.

בשנת 2008 מונה בז'ה למנכ"ל רשת Tag Woman ו ב 2011 מונה  לסמנכ"ל הסחר  והאופנה של קבוצת H&O .

 כיום בז'ה מופקד על הצד הקריאטיבי בחברה לצד היותו סגל בכיר במחלקה לעיצוב אופנה.

פרופ׳ יולי תמיר, נשיאת שנקר בירכה על המינוי ומסרה:

"אני מברכת על הבחירה באילן בז'ה כראש המחלקה לעיצוב אופנה, ומאמינה שימשיך להוביל את המחלקה, הנחשבת לאחת מהמחלקות לאופנה מהטובות בעולם, להישגים מרשימים ופורצי דרך".

המועצה האקדמית העליונה אישרה את המלצת ועדת האיתור והחליטה למנות את הדס הימלשיין לעמוד בראש המחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר.

הימלשיין שימשה בשנים האחרונות כממלאת מקום בתפקיד ראשת המחלקה, לצידה של גלי כנעני – יחד הובילו את המחלקה להישגים מרשימים.

הדס הימלשיין היא מעצבת ו״פעילה״ (activist) בטקסטיל, עוסקת במחקר ופיתוח של חומרים וטכניקות עכשוויות בטקסטיל, אריגה תעשייתית וידנית, עובדת ומקדמת שיתופי פעולה עם התעשייה בארץ ובחו״ל. 

הימלשיין בוגרת המחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר ועם סיום לימודיה השתלבה בתעשייה המקומית כמעצבת בסטודיו ובהמשך כמעצבת ראשית ומנהלת סטודיו במפעלים Ramtex Design, דלתא, פיברוטקס, תפן טקסטיל ועוד. במהלך עבודתה הובילה תהליכי מיחשוב ודיגיטציה בתעשייה, קידמה שיתופי פעולה בשוק מקומי ובינלאומי, יזמה וניהלה פרויקטים, יצרה והפיקה קולקציות לתערוכות בינלאומיות בתחום הטקסטיל. בשנים האחרונות היא מייעצת לחברות ועוסקת בעיצוב ופיתוח של מבנים בטקסטיל וג׳קארד.

כמו כן, הימלשיין חוקרת מגמות עכשוויות בטקסטיל, טכנולוגיות מתקדמות ויישומן בתהליך העיצוב, ומשמשת כחוקרת ב-CIRTex Shenkar - המרכז לחקר הטקסטיל בישראל ע"ש דוד וברברה בלומנטל.

פרופ׳ יולי תמיר, נשיאת שנקר בירכה על המינוי ומסרה:

"אני נרגשת שהמחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר נשארת בידיה המסורות של הדס הימלשיין, אשר כיהנה כממלאת מקום בתפקיד ראשת המחלקה בשנתיים האחרונות, לצידה של גלי כנעני. עבודתה של הדס בתקופה זו הובילה את המחלקה להישגים מרשימים, ואני מאחלת לה בהצלחה" 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים