הארץ: מעצב הטקסטיל צורי גואטה מציג תערוכה במוזיאון תל אביב ומנסה להכניס את הקהל אל תוך החומר

גואטה נולד וגדל בשכונת גבעת אולגה בחדרה, בגיל 22 פנה ללימודי עיצוב טקסטיל בשנקר. כשמביטים בעבודותיו המתוחכמות קשה לראות בהן את חוף הים של אולגה אבל הוא מבטיח שזה מקור ההשראה המשמעותי ביותר שלו. 

בנסיעותיו לתערוכות הטקסטיל בפריז, בשנה השלישית ללימודיו, הידפק על דלתותיהם של המעצבים טיירי מוגלר, טד לפידוס וקוג'י טצונו, שהזמינו אותו לעבוד עבורם. "זו הייתה נקודת המפנה בחיים שלי, שהכי ריגשה אותי"                                                                                                                                                                                                                         
עם סיום לימודיו פתח סטודיו קטן בישראל, שבו עיצב הדפסים ויצר פיתוחי בדים עבור מותגים מקומיים כמו "גוטקס" ו"קמרון" של גילי בהט. הקשר הצרפתי נמשך בהתכתבות, עד שבשנת 2000 עזב סופית לעיר האורות. את ההצלחה שלו, כמו גם את השימוש בטכניקות טקסטיל חדשניות, ניתן לזקוף לעבודתו במשרד תחזיות האופנה EdelKoort. לדבריו , תמצית העבודה בחיזוי מגמות היא תרגום תחושה של הלך רוח בצורה פרקטית. 

כיום, עיצוביו כובשים את אופנת הקוטור ומככבים בקביעות על מסלולי בתי האופנה החשובים ביותר בעולם, בהם שאנל, איסי מיאקי, ז'אן פול גוטייה, כריסטיאן לקרואה, טיירי מוגלר, כריסטיאן דיור, ג'ורג'יו ארמאני, בלנסיאגה, לואי ויטון, קרל לגרפלד ועוד.

בראיון ל"הארץ" מספר על עבודתו ודרכו בעולם העיצוב, מה הוא מתכנן לתערוכה במוזיאון תל אביב ואילו טרנטים צפויים לנו בשנים הקרובות?

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים