גלריה, הארץ: ראש המחלקה לעיצוב תעשייתי מספר על הקשר בין המוצר לאדם ועל החזון האקדמי שלו עם כניסתו לתפקיד

ביולי האחרון נודע כי יואב זיו יחליף את אלכס פדואה כראש המחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר, לאחר שזה עמד בראשה בתריסר השנים האחרונות, מאז הקמתה.

המינוי של זיו נתפש כטבעי, מכיוון שהוא שימש מרצה בכיר במחלקה באותן שנים ונתפש כדמות מקצועית, צנועה ומעוררת הערכה בקרב הסטודנטים ואנשי המקצוע. האטבים שאסף, אותם אובייקטים יום־יומיים ״בנאליים״, מעידים אף הם על תפישת העולם ההומניסטית שלו.

״אם אני צריך לסמן את עצמי, אף שאני לא אוהב לתייג, אני יותר משויך לזרם של ייצור המוני״, אומר זיו בראיון למוסף "גלריה" של "הארץ" ומוסיף כי "אני חלק מזרם שעוסק ברציונליות, בפונקציה, ומצד שני בדברים יותר הומניים; זרם ששם את הקשר בין המוצר לאדם במרכז״.

מה ישתנה בעוד שנתיים־שלוש־ארבע, כשנגיע לתערוכות הבוגרים? ״אני חושב שלצד מוצרים תעשייתיים ׳אולד סקול׳ תמצא יותר פרויקטים מחקריים ואני אשתדל שזו תהיה מחלקה פלורליסטית, פתוחה והומניסטית שתאפשר ביטוי אישי", אומר זיו.

"אני רוצה לחזק את הלימודים העיוניים במחלקה", מצהיר זיו על החזון האקדמי שלו: "כשאתה מסתכל אחורה, אתה רואה שהמקומות שהובילו את התחום היו המקומות שהיתה בהם פתיחות לרעיונות. זו שאלה אם הבוגרים צריכים להיות ׳doers׳ או ׳thinkers׳. זה ברור שהם צריכים להיות גם וגם: הם צריכים לחשוב, לנתח ולהוביל".

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים