סופשנה 2016: בוגרי המחלקה לעיצוב טקסטיל חשפו עושר סגנוני, תרבותי ומחקרי בפרויקטי הגמר שלהם

עושרו ומורכבותו של עולם הטקסטיל, כמו גם מגוון התחומים בהם הוא נוגע, בלטו בפרויקטי הגמר של בוגרי המחלקה לעיצוב טקסטיל לשנת 2016. במסגרת אירועי הסופשנה של שנקר, הציגו בתערוכה מרתקת בקומת המחלקה סינתזה עשירה והטרוגנית של תפקידי ותכונות הבד כ"חומר תרבותי" עכשווי: תעשייתי וידני, יומיומי וחגיגי, גבוה ונמוך, גולמי ומעובד, רוחני וחומרי, מקומי וגלובלי - חומר ליצור וללמוד אתו.   

"התכנים ותהליכי העבודה האותנטיים של הסטודנטים במחלקה, חושפים את עושרו של הטקסטיל כתרבות יומיומית וכדיסציפלינה אסתטית, חומרית וחזותית", אמרה ראש המחלקה לעיצוב טקסטיל, ד"ר קטיה אויכרמן.

התמות שעלו מתוך פרויקטי הגמר לשנת 2016 היו רבות ומגוונות: ניכר עניין רב בגופניות אלטרנטיבית ובמחשבה על נטישת מוסכמות מגדריות ואסתטיות נדושות, תוך המצאה של גופים שונים ומעטפות; התבוננות בחיי היומיום והמצאה של חפצים וטקסים חדשים על בסיס התבוננות זו; בחינה מחודשת של חפצי פולחן מסורתיים, תוך התייחסות למציאות ולתכנים רוחניים-חברתיים ישראלים עדכניים;

יצירת חפצים רכים כדרך להתמודד עם אובדן ולהנציח זיכרון; פיתוח שפות חזותיות חדשות מתוך הכלאה של מקורות מגוונים, ושילוב עבודת יד עם עבודה וייצור ממוחשבים; פיתוח צורות עיצוב וייצור חדשות, דרך תהליכים ניסיוניים עם חומרים וטכנולוגיות. 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים