תריסר בוגרות ובוגרים מחלקות העיצוב והאמנות של שנקר ככבו ביריד היוקרתי לאמנות עכשווית "צבע טרי"

יריד האמנות העכשווית "צבע טרי" - המתקיים זאת הפעם השביעית - ביסס את מעמדו כאחד החשובים והמשפיעים בישראל והוא מושך אליו עשרות אלפי מבקרים מדי שנה.

מיטב האמנים והיוצרים, כמו גם גלריות ומוסדות מובילים מהארץ ומהעולם, משתתפים באירועים השונים, שהחל מהשנה שעברה כוללים גם את מתחם "עיצוב טרי". בין אלו ככבו כמובן בוגרים מוכשרים של שנקר, שרבים מהם ניצבים בחזית העיצוב והאמנות המקומית והבינלאומית.

הנציגות השנקריסטית לשנת 2014 כללה 12 בוגרים ובוגרות מהמחלקות לעיצוב טקסטיל, עיצוב תכשיטים ואמנות רב-תחומית המצויים בשלבים שונים של הקריירה המקצועית שלהם.

שלוש תערוכות הבוגרים שהעמידה עד כה המחלקה לאמנות רב-תחומית זכו לשבחים רבים ומיצבו אותה כאחת המובילות בארץ. בהתאמה, נבחר יונתן גולדמן - אחד הבוגרים הבולטים של המחזור הראשון - להציג תערוכת יחיד של עבודותיו ב"צבע טרי", בה הוא בוחן את גבולות החושים ואת השילוב החוויתי ביניהם.

נציגות מכובדת של בוגרי המחלקה נרשמה ב"חממת האמנים" של היריד, בה הציגו מעבודותיהם רובי בקל, שאשא דותן, איתמר ענבר וגל עמירם. המיזם היוקרתי הוקם במטרה לחשוף אמנים צעירים ומבטיחים בתחילת דרכם והוא נחשב לאחת הזירות המסקרנות של אירועי "צבע טרי".

ארבע בוגרות המחלקה לעיצוב טקסטיל הציגו ביריד מנעד מרשים של עבודות הנעות בין האמנותי לשימושי, בין הידני לתעשייתי ובין החדשני למסורתי.

מיקה בר הציגה קולקציה חדשה של גופי תאורה תלת-ממדיים, פרי פיתוח פרויקט הגמר שלה משנת 2009, שזכה בפרס העיצוב הבינלאומי Talenta במינכן. נטע טסלר - צעירת יוצאות המחלקה - השתתפה באירועים עם פריטי הטקטיל הקשורים שהיא יוצרת ברוח השפה העיצובית שגיבשה במהלך לימודיה. אלו זיכו אותה במקום הראשון בתחרות "בחירת הקהל" בה השתתפו אלפי גולשי אתר Xnet.

15 שנה לאחר שסיימה את לימודיה בשנקר, הציגה תמר ניקס קולקציית מוצרי לבד ייחודי לבית, בהם שטיחים, קערות ותיקים, שזכו לאחרונה לעניין רב בשבוע העיצוב של מילאנו. איריס ארד חשפה את סדרת הזיקיות הסרוגות הססגוניות שיצרה במסגגרת השתתפותה במיזם החברתי-אמנותי "טרמינל עיצוב". בשנה האחרונה הציגה מעבודותיה במספר תערוכות קבוצתיות ברחבי העולם, בין היתר בקוריאה הדרומית, בניו-יורק ובאירועי "ימים ישראלים בריגה".

תחת הכותרת "קו משותף" הציגו את עבודותיהן יחדיו ליאור שולק, נוי אלון וגלית ברק - בוגרות המחלקה לעיצוב תכשיטים - תוך שהן בוחנות את המתח הגלום בין במלאכת העיצוב.

אף שלכל אחת מהן שפה עיצובית נבדלת וייחודית, עומדת בבסיס יצירתן תפיסה רעיונית משותפת, המבוססת על  דיאלוגים מתמידים בין קו, מתאר, צורה, שטח וחלל. הצבת עבודותיהן בחלל משותף אפשרה למצוא את הדומה בתוך השונה, כמו גם לעורר דיון מאתגר על המנעד שבין תיאוריה לפרקטיקה ובין המופשט לממשי.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>