גלובס: בוגרי המחלקה לאמנות רב-תחומית בשנקר מציגים אמנות מרתקת, מרשימה ובעלת איכויות בלתי צפויות

אמנות טובה יכולה לרגש, להזיז, להכעיס, אבל כשהיא מטלטלת, היא יכולה לרסק את ההגדרות, לשאת אותנו לגבהים, כשאנחנו חשים אשליה של מי שצפים על גל גדול ומשקיפים מעבר לאופק, ואז להטיל אותנו, סחופים ומבולבלים, על חוף המציאות היומיומית. את כל זה עושה עבודתם של לימור תמיר ויניב עמר, "שירותי סיכה ורחצה", בתערוכת הבוגרים של המחלקה לאמנות רב-תחומית בשנקר.

השניים הפכו מבנה ישן ונטוש, לצד תחנת הדלק בצומת "עלית", למעבדה מטורפת של חיים ומוות, של אש ומים ובועות סבון, של ריחות ומראות מושכים ומרתיעים חליפות. במשך שמונה חודשים הם עובדים ומעבדים את המקום, ששימש בשנות ה-60 כמוסך למשאיות, ועמד דחוס בפסולת עד גובה המותניים. הם הצמיחו בו גינת ירק ופרחים, גידלו בו ארנבים ועכברונים, ולצידם הם מציגים את בני מינם משומרים, מפוחלצים או מאויירים. חדר הפלאות המסוייט שלהם סוגר עלינו, אך מאפשר לארנבים יציאה לאוויר הפתוח. דוד בוער מעלה אדים וקצף, צנצנות מעבדה מבעבעות על המדפים ועופות נודדים לכודים ותלויים מרגליהם מעל ראשינו כציור קלאסי מימי הרנסנס.

"בעבודה עם הסטודנטים חשוב לנו שלא להקנות סגנון ותפיסה צורנית של אמנות, אלא לפתח ביחד תרבות, חשיבה וחקירה", אומר פרופ' לארי אברמסון, ראש המחלקה לאמנות רב-תחומית: "המחלקה שואפת להציע לתלמידיה מרחב רב-תחומי משולב של הוראה ויצירה, תוך עידוד יחסי הגומלין שבין תיאוריה ופרקטיקה וחידוד המודעות להקשרים החברתיים והתרבותיים הרחבים שבהם נוצרת ופועלת האמנות".

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>