נוף-קוף: תערוכת יחיד חדשה לצייר ולאמן גלעד אפרת, מרצה במחלקה לאמנות רב-תחומית, העוסקת בנופים, דימויים וזהות

האמן והצייר גלעד אפרת - מרצה במחלקה לאמנות רב-תחומית - מציג תערוכת יחיד חדשה במשכן לאמנות עין-חרוד, במסגרתה יתקיים ערב עיון אודות שאלת הנוף באמנות העכשווית.

תחת הכותרת "נוף קוף" מוצגים בתערוכה ציורי נופים שיצר אפרת בתקופות שונות, כמו גם ציורי דיוקנאות של קופי אדם אותם הוא מצייר מאז 2005. עם ההתקרבות לציורים מתפרקים הדימויים לסימנים והופכים מופשטים, פני הקופים המכונסים וחרוצי הקמטים מהדהדים ביחס לנופים הסלעיים הצחיחים. 

את התערוכה אצרה גליה בר-אור והיא תלווה בקטלוג מהודר מעבודותיו של אפרת. ברב-שיח שיתקיים בערב ההשקה היא תשוחח עם מישל וייט, אוצרת במוזיאון דה-מניליוסטון, טקסס, על נופים, אמנות ויצירה בת-זמננו.

נופים המאבדים ממשמעותם: ציור של אפרת מתוך התערוכה "נוף-קוף"

מתחילת דרכו האמנותית, בראשית שנות ה-90, עסק אפרת במורכבותו ההיסטורית והפוליטית של הנוף, כשהוא מפתח דרך ציור ייחודית לו. באמצעות שיטת עבודה המבוססת על גריעה - "ניגוב" שכבות צבע - הוא בוחן באורח עקבי מערכות של יחסים הדדיים בין ציור וצילום, תמונת נוף ותמונת עולם ומתמקד בשאלות של תודעה, שהיא בו-זמנית אוניברסלית ומקומית מאוד. 

אפרת נולד בבאר שבע, שנופיה ונוף הנגב השטוח והרחב מהווים חלק בלתי נפרד מתמונת התשתית של ילדותו. בשנה האחרונה חזר לצייר את נופי ילדותו והציור "נגב" (2010) נרכש על-ידי עמותת "ארטוויו" עבור המשכן לאמנות עין-חרוד, ומהווה מוקד משמעותי בתערוכה הנוכחית. 

בשנים האחרונות פעל אפרת בארצות הברית, וזוהי תערוכת היחיד הראשונה שלו מאז חזרתו ארצה. הצופה בתערוכה נע בין ציורים של ערים חרבות, ביצות, יערות ומתקן כליאה. מראות של מקומות בהם תפיסת הזמן אבדה.

התערוכה "נוף קוף" תוצג במשכן לאמנות עין-חרוד עד ל-25.12.10. לפרטים המלאים לחצו כאן!

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>