פרויקט הגמר של תומר בוטנר, בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי, מופיע בספר בינלאומי על מעצבים המתמחים במלאכות-יד

הסכינים הייחודיים של תומר בוטנר, בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי משנת 2012, נבחרו להופיע בספר חדש של הוצאת Gestalten הגרמנית, המתמחה בספרי עיצוב יוקרתיים. "The Craft and the Makers" מכיל עבודות של 42 מעצבים ואמנים מרחבי העולם, אשר בולטים במלאכות  מוקפדות שלהם ומשמרים מסורות של ייצור ידני בסדרות קטנות, בהם פרויקט הגמר של בוטנר.

Florentine Kitchen Knives היא סדרת סכינים "מתוצרת דרום-מערב תל-אביב", ששמה את הדגש על ייצור מקומי ועל שיתוף בעלי המלאכה מסביבתו של המעצב. ברוח זאת, כל אנשי המקצוע, חומרי הגלם, הספקים ובתי המלאכה בהם נעזר בוטנר לייצור הסכינים פועלים בפלורנטין ובשכונות הסמוכות לה. 

הבחירות העיצוביות והחומריות של הפרויקט נועדו לשקף את השעטנז הפלורנטיני ואת רוח המקום, ובמקביל - מבנה הסכין ואופן ההרכבה שלו מאפשרים התאמה "לפי מידה" של המשקל, איזון הלהב והדפוס הגרפי-חומרי שיוצר את הידית. 

הסכינים של בוטנר בספר העיצוב הבינלאומי (יח"צ)

בוטנר הגה את הפרויקט מתוך רצון לפעול, ליצור ולהתפרנס בקהילה הוא חי, תוך הצגת תהליך שיתופי-חברתי בו מעורבים אנשים רבים בעלי יכולות רבות שיוצרים יחד מוצר המעיד על היופי והאיכות של המקום ממנו צמח.

מאז הציג לראשונה את סדרת הסכינים, הם זכו לשבחים רבים ועוררו עניין רב ברחבי העולם. קמפיין גיוס המונים שהעלה בשנת 2012, זמן קצר אחרי סיום לימודיו, זכה להצלחה והשיג את מטרתו במהירות, כך שיכל להתקדם לייצור פריטים נוספים ולשיווקם. 

בימים אלו הוא עובד על הרחבת הסדרת המקורית שיצר, בה היו צמד סכיני מטבח, סכין שף וסכין קילוף,  שכבר אומצו על-ידי שפים מובילים ואנשי מקצוע שמרבים להמליץ עליהם.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>