מטשטש את גבולות החושים: יונתן גולדמן - בוגר המחלקה לאמנות רב-תחומית - מציג תערוכה במסגרת יריד "צבע טרי"

לראות צלילים, לשמוע צורות: יונתן גולדמן - בוגר המחלקה לאמנות רב-תחומית - מציג תערוכת עבודות במסגרת יריד האמנות העכשווית "צבע טרי", בהן הוא חוקר את השילוב בין חוויות החושים. 

תחת הכותרת "Synesthesia" יצר גולדמן סדרת ציורים על עץ חשוף של תבניות נוף, הרים וים, לצדם שני מיצבי סאונד המגלמים צליל וקצב באמצעים ויזואלים. אלו מהווים פיתוח של פרויקט הגמר שהציג בתום לימודיו בשנקר וזכה לשבחים רבים.

גולדמן מעיד על עצמו כי "העשייה האמנותית בשבילי היא תהליך של טרנספורמציה וניתוק מוחלט מכל מטרה, למעט המפגש המתמשך עם החומרים שלפני, החלל בו הם מתקיימים ומכלול החוקים וההגדרות שאני מציב לעצמי". בהתאמה, הוא מרבה לעסוק בעבודותיו בתהליכי היצירה של האמן בסטודיו ובמרחב שבין הקונספט הראשוני לאובייקט שנולד מתוכו.

איך שומעים צורה? מתוך סדרת העבודות שמציג גולדמן ב"צבע טרי"

יריד "צבע טרי", המתקיים השנה בפעם השביעית, הוא אירוע האמנות השנתי הגדול והמשפיע בישראל, המושך אליו מדי שנה למעלה מ-30 אלף מבקרים. 

בכל פעם ודד היריד בין מתחמים שונים בתל-אביב - הלב הפועם של התרבות הישראל - כשהפעם נבחר לארח אותו מגרש הדרייב-אין לשעבר, הסמוך לגני התערוכה. במסגרת היריד יתקיימו אירועי אמנות, תרבות ועיצוב בהשתתפות אמנים ותיקים וצעירים, גלריות ומוסדות מובילים מהארץ ומהעולם.

יריד "צבע טרי" לאמנות עכשווית יתקיים בהיכל הספורט העירוני החדש של תל-אביב (צפונית למרכז הירידים) בין ה-8-4-11. לפרטים מלאים לחצו כאן!

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים