בוגרות שנקר הן הזוכות במקום השני בתחרות עיצוב אופנה

שרונה ברנשטיין וענבל ליבליך, סטודנטיות מהמחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, זכו במקום שני בתחרות ALCANTRA XS אשר מאורגנת על-ידי Mittelmoda International Lab באיטליה. במקום ראשון זכו סטודנטים מבלגיה.   עיצוב קולקציה אופנתית לדמותה של ברבי, זו משימה חביבה למדי, אך כאשר המשימה היא לעצב קולקציה על בובת-בד מיניאטורית – זה כבר אתגר שונה.... במסגרת תחרות  ALCANTRA XSנדרשו סטודנטים מבתי ספר מובילים בעולם לעצב לברבי קולקציה נשית אופנתית של 10 בובות-בד בגודל 50 ס"מ, תוך שימוש בבדי חברת אלקנטרה, יצרנית תחליפי-עור ודמוי-עור ידועה.

לאחר מיון ראשוני, פנתה הנהלת התחרות ל- 10 בתי ספר יוקרתיים בעולם מבלגיה, צרפת, גרמניה, הולנד, איטליה, ספרד, אנגליה וארה"ב ואל שנקר- מישראל. הבובות הוצגו באירוע מיוחד שהתקיים במילנו לפני שבוע ולאחר מכן תחשפנה בתערוכה נודדת במספר בירות אופנה באירופה. בחבר השופטים: מנהל חב' אלקנטרה, עיתונאי אופנה ממגזינים מובילים, מעצב ראשי של לנצ'טי איטליה ועוד.

הקולקציה שעיצבו הסטודנטיות שרונה ברנשטיין וענבל ליבליך בודקת את רעיון טשטוש הגבולות בין הגוף והבגד, תוך התייחסות, כמובן, לעובדה כי מדובר בבובות. הבד הוא חלק מרקמת הגוף, כשהגוף נענה לסימביוטיקה והטקסטורות של הבד משתקפות על הגוף. הבחירה הצבעונית נועדה, גם היא, לטשטוש הגבולות.

 

לדברי השתיים "התפישה הרווחת כיום באופנה היא שהבגד הוא אמצעי לביטוי עצמי יותר מתמיד. שמנו לב כי הבובות דומות אך אינן זהות. החלטנו לעצב דגמים עבור תנוחות שונות זו מזו, שאין כוונה לשנותן. התנוחה היא מעין משל למבנה גוף יחודי ולאישיות של כל אחד ואחד". נוסף על הקושי שבהתמודדות עם בובות-בד מיניאטוריות ועיצוב בגדים עבורן, עסקו הסטודנטיות בהיבט התיאורטי ונגעו בשיח על גבולות בגדים כסימן והאדם הלובש אותם. הדיון מעסיק מעצבים הנחשבים לאוונגארד, נושאי הדגל של עיצוב האופנה האינטלקטואלי כמו חוסיין שלאין, מרטין מרג'יילה, ריי קואיקובו ועוד. 

 

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>