שינויים בהרגלי הצריכה: פיתוח חדשני של חוקרים במחלקה להנדסת פלסטיקה יאריך חיי פירות וירקות באופן משמעותי

הסוף לפירות והירקות שמתקלקלים במקרר? מחקר חדשני של ד"ר אנה דותן ופרופ' עמוס אופיר - מרצים בכירים במחלקה להנדסת פלסטיקה - הוליד פריצת דרך משמעותית, העשויה לשנות את הרגלי הצריכה והאחסון של מזון טרי.

במחקר שנמשך כ-3 שנים (בשיתוף מספר חברות מובילות בתעשייה הישראלית) פותחו יריעות פלסטיק "אקטיביות" לאריזה גמישה וקשיחה. ייחודן בכך שהן מדכאות התפתחות חיידקים בתוצרי מזון טריים באמצעות טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת שילוב שמן ארומטי ממקור טבעי (כמו למשל צמח הטימין) עם ננו-חלקיקים והטמעתם ביריעות החדשות. נוגדי החיידקים והפטריות הללו משתחררים בצורת אדים לתוך החלל הארוז ומסייעים בהגנת המוצר.

בעקבות ההתקדמות במחקר בוצעו ניסויים "חיים" לבדיקת יעילותו על סוגים שונים של פירות וירקות טריים. התוצאות היו מרשימות במיוחד: חיי המדף של עגבניות שרי ועלי ברוקולי הוארכו ליותר מ-3 שבועות ושל תותי שדה בכ-10 ימים! בתוך כך, נמצא כי חל עיכוב כמעט מוחלט של התפתחות חיידקים ופטריות בתוך המארז.

המחקר החדש, בו נוטלים חלק הסטודנטים למחקר רוני אפרתי, גלעד רייכנברג ודן ענבי, צפוי לחולל מהפכה בתחום בתחום האריזה והשיווק של מזון טרי: הוא יאפשר הארכה משמעותית בזמן ההובלה, האחסון, השימוש ובכלל בחיי המדף של המוצרים. מובילי המחקר החלו בהליכי רישום של 2 פטנטים על הפיתוח החדשני, ובאחרונה גם הוגשו לפירסום מאמרים בכתבי עת מדעיים מובילים בתחום.

(צילום התמונה הראשית: Bennilover, Flickr - ברישיון שיתופי)

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>