תערוכת קומיקס במוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס

המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס בחולון מציג תערוכה חדשה של 6 כותבים, 75 יוצרי קומיקס ו-800 יצירות בדיאלוג על 'מה בין קומיקס, מקום ותרבות'. התערוכה תתקיים בתאריכים 6.5-30.10.2010. תערוכה זו הינה תערוכה שנייה בסדרה של שלוש, בנושא קומיקס ישראלי הסוקרת את עבודתם של יוצרי קומיקס ישראליים הפועלים מאז אמצע שנות ה- 90 ועד היום. בתערוכה מתקיים דיון בין יוצרי הקומיקס ובין שישה כותבים.

הכותבים בחרו מתוך שמונה מאות העבודות שנאספו לקראת התערוכה, עבודות שילוו את כתיבתם ומתפרסמות לצידן בקטלוג. ששת הכותבים ומאמריהם הם: קובי אוז, תלמוד בבלי, מסכת שבת דף לג/ב, צור שיזף, 'מקומיקס - שנות התשעים העצובות', ד"ר יערה בר-און, 'שלוש נשים יוצרות קומיקס', אבנר ברנהיימר 'דרוש גיבור', יעל טרגן, 'גיבורי הבד והבדיה - גוף של סריג בקומיקס ישראלי העכשווי' וניצה לבבי, 'הבניית הזהות המגדרית של חיילות בקומיקס הישראלי'.

שבעים וחמישה יוצרים בתערוכה התבקשו לענות בדרכם על 'איך עושה קומיקס' וששה כותבים התבקשו לכתוב על 'מה בין קומיקס, מקום ותרבות'.המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס בחולון מציג תערוכה חדשה של 6 כותבים, 75 יוצרי קומיקס ו-800 יצירות בדיאלוג על 'מה בין קומיקס, מקום ותרבות'. התערוכה תתקיים בתאריכים 6.5-30.10.2010. תערוכה זו הינה תערוכה שנייה בסדרה של שלוש, בנושא קומיקס ישראלי הסוקרת את עבודתם של יוצרי קומיקס ישראליים הפועלים מאז אמצע שנות ה- 90 ועד היום. בתערוכה מתקיים דיון בין יוצרי הקומיקס ובין שישה כותבים.

יוצר הקומיקס אסף חנוכה כותב: "אני יוצר קומיקס כתוצאה משילוב בין האהבה לציור ובין חוסר הרצון לצאת מהחדר". ירמי פינקוס, יוצר רב תחומי, חבר בקבוצת אקטוס וראש המסלול לאיור בשנקר אומר: "אני אוהב לספר סיפורים. כאמן קומיקס אני יכול לבנות עולם ספרותי מורכב ולהשתמש באיור ובטקסט כדי להעצים את היצירה". אז מה זה קומיקס? משיב נמרוד רשף: "טוב יותר מסרט ויותר טוב מספר. מה שלקחתי איתי בתיק מאז כיתה ב".

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים