בארץ סין: סטודנטים ומרצים מהמחלקה לעיצוב תעשייתי בפרויקט בינלאומי עם אוניברסיטת צ'נגדו בנושא בית

בית הוא לא רק קירות וגג: בית הוא זהות ומשפחה, מסורת, תרבות ואמונה; בית הוא מרחב מגונן ומכיל, הוא שייכות וכמיהה, זיכרון שנוכח גם כשהוא נעדר; בית הוא לא רק מטבח, סלון וחדר שינה: בית הוא המקום בו הלב נמצא. אבל איך נראה ונתפס הבית במקומות שונים בעולם? סטודנטים ומרצים מהמחלקה לעיצוב תעשייתי משתתפים בסמינר עיצוב ומחקר בסין, המוקדש להיבטים שונים של המושג "בית". 

במסגרת שיתוף פעולה עם ארגון העיצוב הבינלאומי (ICO-D), יצאה משלחת של המחלקה לעיצוב תעשייתי, בהובלת המרצים ניל ננר ועודד ובמן - שניהם בוגרי המחלקה - לסדנת עיצוב בינלאומית באוניברסיטה הטכנולוגית של צ'נגדו (CUT) בדרום-מערב סין. במשך 3 שבועות הם יחקרו יחדיו את המושג בית - על משמעויותיו והקשריו בין תרבויות ויבשות - ויפתחו אובייקטים חוצי שפה וגבולות, המשקפים את הפערים והגשרים של החיים במאה ה-21. 

מרמת-גן לצ'נגדו: המשלחת השנקרית עם החברים הסינים (יח"צ)

טרם צאתם לסין, התבקשו חברי המשלחת השנקרית לתעד ולסכם את תפיסותיהם וחוויותיהם אודות מושג הבית הישראלי. יחד עם ה"ממצאים" של מקביליהם מאוניברסיטת צ'נגדו, היוו חומרי הגלם הללו מצע לדיון משותף ולזיהוי המאפיינים הדומים והשונים בין העולמות.

הסטודנטים התחלקו לקבוצות עבודה ומחקר והחלו לגבש רעיונות לפרויקטים משותפים שיוצגו בתום הסדנה האינטנסיבית. במהלך העבודה הם ייחשפו לערכים תרבותיים ועיצוביים בלתי-מוכרים וילמדו לשלב ביניהם ו/או לפתח שפה היברידית חדשה. באופן זה הם יקדמו שיח אקדמי ומעשי גלובאלי ורב-תרבותי/לאומי/חברתי, שיאפשר המשך שיתוף פעולה בין המוסדות השוכנים משני צדי הגלובוס. 

בראש העמוד: הצוות הישראלי-סיני באוניברסיטת צ'נגדו (יח"צ)

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>