כלכליסט: שאשא דותן - בוגרת המחלקה לאמנות רב-תחומית - תציג עבודות שנוצרו בעקבות שיטוט בעיר העתיקה של ירושלים

"רציתי להגיע לירושלים מתוך המקום הכי נקי שיכול להיות", אומרת האמנית שאשא דותן - בוגרת המחלקה לאמנות רב-תחומית בשנקר: "בלי דעות קדומות, בלי הרגשות שיש לי כלפיה מהעבר; להתייחס אליה כאל נושא למחקר ולהבין, כמישהי שלא מבינה ולא יודעת, מה באמת קורה בה".

זה מה שהנחה את דותן (28) בפרויקט שלה "חדר // הר // בית" שייפתח מחר במסגרת פסטיבל "מתחת להר" כחלק מאירועי עונת התרבות בירושלים. דותן תסתגר למשך ארבעת ימי הפסטיבל בחדר קטן בהוסטל הלותרני שבעיר העתיקה, תציג חומרים שיצרה בעקבות שיטוטיה בעיר וגם תארח אמנים שונים ואת הקהל הרחב. "זה בעצם מיצב שבנוי על כמה חודשים שלי כתיירת בעיר העתיקה", היא מסבירה, "הם כללו הסתובבויות, מפגשים, צילומים, וידיאו, רישומים וציורים. לכותל הגעתי לראשונה רק בגיל 18, עד שהחלטתי להגיע כתיירת מעולם לא הייתי שם. זה היה מחוץ לתחום".

השיטוטים ברחבי העיר, מספרת דותן, הולידו "המון צילומים שלקחתי אחר כך לסטודיו וציירתי עליהם או איתם וגם עבודות וידיאו ורישומים על המקומות, החוויות וההליכות. כל העבודות האלה יוצגו במהלך ימי הפסטיבל בתוך החדר הקטן שבהוסטל. זה יהיה דינמי מאוד: העבודות עצמן ישתנו וייווצרו עבודות נוספות. בימי הפסטיבל אני אצא בכל בוקר לכמה שעות טיול בעיר העתיקה, ואת התוצרים אציג בחדר".

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>