פורטפוליו: מאיה ארזי - מרצה בכירה במחלקה לעיצוב אופנה - מספרת על שיתוף הפעולה עם המותג "דניאלה להבי"

במהלך חודש אפריל (וקצת לפני) יצא לי להיות מעורב בדרך כזו או אחרת בשני פרויקטים, שהייתה לי הזכות להיחשף אליהם לפני שהם יצאו לאור הזרקורים. לכאורה לא היה קשר בין השניים - לא בחומרים, לא בהקף, לא בעולמות התוכן, לא בקהל היעד. רק בדיעבד, תוך כדי שדיברתי עם שני המעצבים על תהליך העבודה שלהם ועל התוצר הסופי, הבנתי כמה הם דומים, וכמה אפשר ללמוד מהם על תהליכי עבודה ועל מה זה אומר מחקר בעיצוב.

אחד הפרויקטים המדוברים הוא שיתוף הפעולה של מעצבת האופנה מאיה ארזי עם מותג האופנה דניאלה להבי. במשך שלושה חודשים שימש סטודיו דניאלה להבי כ״מגרש המשחקים״ של ארזי, שבמקביל להוראה במחלקה לעיצוב אופנה ובתואר השני בעיצוב בשנקר, היא פועלת מאז השנה שעברה תחת המותג "LEV". 

״קיבלתי גישה חופשית למטמון של חומרים, והדבר הנחמד הוא שבכל פעם כשהגעתי המטמון השתנה״, מספרת ארזי: ״בעולם העורות תמיד נשארים עודפים, בגלל המבנה שלו: אלו יריעות, לא ריבועים מדוייקים. בנוסף, החלקים השונים שלו מגיעים בטקסטורות ובעוביים שונים, כך שבתהליך הייצור אי אפשר להשתמש ב-100 אחוז של החומר".

מדי שבוע הייתה מגיעה ארזי אל הסטודיו, מסתובבת בין המעצבים ובעלי המלאכה, אבל מה שענין אותה לא היו העבודה השוטפת או הצצה אל הדגמים העתידיים, אלא דווקא מה שנשאר אחרי שהעבודה היום-יומית הסתיימה. בדומה למלואה, ארזי הגשימה את אחד החלומות שכל מעצב חולם עליהם: לקבל יד חופשית להשתמש בכל עודפי הייצור ולעשות בהם כשלו.

בראש העמוד: תיקים שעיצבה מאיה ארזי תחת המותג LEV (צילום: דוד עדיקא, יח"צ)

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>