פורטפוליו-צ'אט: תמי אשד - בוגרת המחלקה לעיצוב תכשיטים - מספרת על עבודתה ועל חוויותיה מהתערוכה הבינלאומית בה השתתפה בברצלונה

בתחילת השנה השיקה תמי אשד - בוגרת המחלקה לעיצוב תכשיטים (2011) - את סטודיו T Squared, מותג צורפות קלאסית בטכניקות של עבודת יד. בחודש שעבר היא השתתפה בתערוכת התכשיטים Joya בברצלונה, שם הציגה קולקציה חדשה. בראיון לבלוג העיצוב "פורטפוליו" של העיתונאי יובל סער, מספר אשד על הזמן שעבר מאז פתיחת הסטודיו ועד היום, על החוויה של להציג בתערוכה בינלאומית בברצלונה ועל התובנות שהפיקה מהחוויה:

"לא ראיתי כאלו דברים בחיי", מספרת אשד ומוסיפה כי "כל מעצב הביא את העולם שלו: שימוש בחומרים לא שגרתיים, שעם, בטון, תפוח אדמה, קרח, פלסטיק, שעווה, מתכות זולות ומתכות יקרות, כל שולחן היה שונה ומסוגנן. זה היה קסום".

תהליך העבודה של אשד על קולקציה חדשה מתחיל בקביעת "כללים", היא מספרת: "אני חייבת לקבוע לעצמי מסגרת ברורה שמנחה אותי ליצירת העבודה… אחרת מאד קל ללכת לאיבוד".

"ההשתפתות בתערוכה לימדה אותי ה-מ-ו-ן!", אומר אשד: "זה פתח לי את הראש לעולם חדש, להבין שיש סצינה מאד מרתקת מעבר לים".

אופי התערוכה היה אף הוא ייחודי, עליו מציינת אשד כי "היה חשוב לצוות שזה לא יראה שוק מסחרי. כל אורח שעמד ליד השולחן שלי יכל להרגיש בנוח ולמדוד את התכשיטים (הייתה לי בתיק מראה קטנה). נתתי להם תחושה נעימה שאפשר לנסות ולא רק להסתכל, הסברתי תמיד על סוג החומר וסוג הטכנולגיה, ומי שהתלהבה מדדה ונהנתה". 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים