תואר דוקטור הוענק לאמיר משה, בוגר המחלקה להנדסת פלסטיקה, שהשלים לימודיו בתכנית הבינלאומית המשותפת עם אוניברסיטת מסצ'וסטס

תואר שלישי (Ph.D) בהנדסת פלסטיקה הוענק לאמיר משה - בוגר המחלקה בשנקר - שעם תום לימודיו לתואר ראשון נבחר להשתתף במסלול הישיר לדוקטורט באוניברסיטת UMass Lowell במסצ'וסטס. הוא הגן בהצלחה על עבודת התזה שלו, שעסקה בחקירה ומידול הריאולוגיה של היתכים ויסקואלסטיים בהקשר של אפקטי זמן והשפעתם על הצמיגות של ההיתכים הפלסטיים. 

במסגרת המחקר לדוקטורט - אותו הנחו פרופ' דיוויד קז'מיר ופרופ' סטפן גו'הנסטון מ-UMass Lowell, יחד עם דיקן הפקולטה להנדסה ע"ש פרניק בשנקר, פרופ' שמואל קניג - נכתבו 4 מאמרים מדעיים המצויים בשלבי בדיקה של מספר ירחונים מקצועיים, והממצאים הוצגו בשני כנסים בינלאומיים.

משה הוא הדוקטורנט החמישי שנשלח על-ידי קרן פרניק ל-UMass Lowell בתום לימודי התואר הראשון בשנקר, בקרוב ישלימו את מחקרם המתקדם גם תהילה נחום ואליעד כהן. 

אוניברסיטת מסצ'וסטס הכירה כבר לפני כעשור בתכנית הלימודים של שנקר לתואר ראשון בהנדסת פלסטיקה (B.Sc) כתנאי סף לקבלה למסלול ישיר לדוקטורט. במסגרת המסלול המשותף מועברים קורסים באוניברסיטת מסצ'וסטס בתמיכת אגודת הידידים של שנקר בארה"ב. 

את עבודת המחקר מבצעים המשתתפים בתוכנית במעבדות של המחלקה להנדסת פלסטיקה בשנקר, בתמיכת וסיוע מרכז הפלסטיקה ובהנחייה משותפת של אנשי הסגל משני המוסדות.

בראש העמוד: חברי ועדת השיפוט לדוקטורט (משמאל לימין) - פרופ' רוברט מלוי, פרופ' דיוויד קז'מיר, פרופ' שמואל קניג, ד"ר אמיר משה, פרופ' סטפן ג'והנסון ופרופ' מרגרט סובקוביץ'-קליין (יח"צ)

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים