אמנים עם מוגבלות שכלית הציגו מגוון עבודות בתערוכה ייחודית בשנקר

ככה אנחנו רואים את העולם: אמנים עם מוגבלויות שכליות הצגיו מגוון עבודות אישיות בתערוכה ייחודית ומרגשת שהתארחה בגלריה "לורבר" בשנקר. העבודות המקוריות אפשרו להיחשף לעולמם הפנימי של היוצרים, ולנקודת המבט שלהם על העולם.

במסגרת שיתוף פעולה עם היחידה למעורבות חברתית, הקימו ואצרו סטודנטים ממחלקות העיצוב את התערוכה וליוו את האמנים. באירוע הפתיחה החגיגי נכחו לצד היוצרים ובני משפחותיהם גם סגן ראש עיריית רמת גן, ד"ר אבי ליליאן, סגן ראש עיריית גבעתיים, מר בני רייך, יו"ר אקי"ם רמת-גן, מר גדעון מטשניק, וראש היחידה למעורבת חברתית בשנקר, גב' קרן ביתן-שמש.

הפרויקט הייחודי יצא לדרך מתוך התוצרים של חניכי חוגי האמנות שמעבירות ענת לוטן במע"ש (מרכז עבודה שיקומי מוגן) בגבעתיים ועירית ג'יינג' במועדון "רעות" ברמת-גן, יחד עם עבודות של היוצר העצמאי דקל שקרצ'י. אלו מאופיינות ברב-גוניות של סגנונות, טכניקות ונושאים, המשקפים חוויות, נופים, מציאות אישית מורכבת ודמיון עשיר.

הפעילות בחוגים אלו מאפשרת לבעלי מוגבלויות שכליות להתוודע באפן חוויתי לעולם האמנות ולבטא את כישוריהם, תוך הזדמנות לספק צוהר לנקודת מבטם הייחודית ולחושותיהם.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים