איך עושים AHAVA? המחלקה להנדסה כימית אירחה תלמידים כיתה ו' מקיבוץ עין-גדי לסדנה חווייתית, צבעונית וריחנית

אוהבים את דור העתיד: תלמידי כיתה ו' מבית הספר היסודי של קיבוץ עין-גדי התארחו במחלקה להנדסה כימית ליום חווייתי ומרתק בין שבילי המחקר והמדע, במסגרת פרויקט חינוכי של חברת "AHAVA". הם ביקרו במעבדות המחלקה, התנסו בפיתוח חומרים במגוון צבעים וריחות ולמדו על תהליכים קוסמטיים מתקדמים.

כחלק מהתפיסה החברתית של חברת הקוסמטיקה הבינלאומית, היא מובילה מדי שנה תכנית חינוכית לקידום המדע והתעשייה: תחת הכותרת "מהים לחנות" לומדים הילדים על שלבי הייצור, המחקר, הפיתוח והשיווק של מוצרי הקוסמטיקה של ים המלח. בתוך כך, הם מתוודעים למושגים מעולם המדע ולחשיבה אקולוגית וסביבתית. 

המחלקה להנדסה כימית בשנקר מקיימת שיתוף פעולה הדוק עם חברת "AHAVA" מזה שנים רבות, כך שהיה זה אך מתבקש שילדי עין-גדי יבואו לביקור לימודי במקום. 

ראש המכון לחקר הפרמצבטיקה והקוסמטיקה, ד"ר ניר דבוטון, קיבל את פני הילדים הנלהבים, אליהם התלוו גם נציגי החברה, וסייר איתם ברחבי הקמפוס. בהדרכתה של מזכירת המחלקה לעיצוב אופנה, גב' פזית שנהב, הם ביקרו בסדנאות המחלקה, והתרשמו מחלונות הראווה של הסטודנטים מהמחלקה לעיצוב תכשיטים. 

במכון הפרמצבטיקה והקוסמטיקה שמעו התלמידים מד"ר דבוטון על הפעילות והמחקרים המתבצעים במקום, ויחד עם הלבורנטית סבטלנה שטרנברג והסטודנטיות עדי צור ושרון רוסין הוא לימד אותם להכין פורמולציות בצבעים ובריחות שונים למריחה על העור. 

התכשירים שהפיקו הילדים בסדנה נארזו בבקבוקים ובתום הביקור הם המשיכו איתם למפעל אריזה והשלימו את "תהליך הייצור" בסידורם במארזים, כפי שנעשה במפעל האמיתי. 

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>