קורס עיצוב רכב בשיתוף חברת Volvo

במחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר נערך קורס עיצוב בשיתוף עם וולבו ישראל בהנחייתם של אייל קרמר וסהר בצרי, בו הייתה לסטודנטים, משנה ג', הזדמנות לנסות ולהטביע חותמם בעיצוב בינלאומי. הסטודנטים הוזמנו לעצב לסביבת פנים וחוץ הרכב מוצרים נלווים התואמים את סגנון וחזון וולבו.

הפרויקט נעשה מתוך התחשבות בשוני בין גישת וולבו ישראל לגישת חברת האם , וולבו העולמית:

מתחילת השקת רכבי החברה בארץ המותג נתפס כמותג המקרין יוקרה, איכות ובטיחות. לעומת זאת מותג וולבו העולמי נתפס כרכב משפחתי ובטיחותי. בשנים האחרונות החלו גם בוולבו העולמית למתג אותו כרכב פרימיום לצד רכבים אירופאים מובילים כמרצדס ו-BMW.
ההבדלים בגישות ועבודה מול ערכי המותג וצרכים חדשים הולידו מוצרים מעניינים.

עומרי בר זאב- אוהל לרכב השטח 70XC. של וולבו .האוהל מתחבר אל גגון הרכב על ידי שני מוטות טלסקופיים נשלפים מהגגון והם מהווים את השלד המרכזי שאליו מתחבר האוהל.

 אורון אוחיון- חגורת בטיחות. דגש על הצד האסתטי וההתאמה הייחודית לרכב ולנוסע. נוח להתאמה ולשחרור מהיר. משיכת החגורה נעשית ללא עצר (כפתור ניט) בחגורות קונבנציונאליות, על ידי קימור אבזם החגורה הרחב, נעילה גיאומטרית של הרצועה ומשיכה עד לחיבור לתושבת האבזם.
 
 יונתן ווגמן- ארנק וולבו המוצר עוצב ופותח לאחר התבוננות בטבע האנושי ומתוך רצון לתת מענה לצורך הבסיסי שלנו לשאת לכל מקום את המפתחות, ארנק הכסף והטלפון הנייד מתוך הבנה כי שלושתם מעניקים לנו תחושת ביטחון. זיהוי זה יצר הזדמנות לעצב מוצר שיתכתב עם הרצון של וולבו לייצר מוצרים בעלי משמעות מהותית לחיים. המשימה הייתה לפתח מוצר חדש בעל שפה עיצובית ומיתוגית המתאימה לוולבו בזמן שהקושי הגדול היה ליצר אינטגרציה של כל הפריטים לאובייקט פונקציונאלי,נחשק,נוח לשימוש.
 
 ניר זיגל - הגה וולבו עיצוב הגה המשלב מוטיבים קלאסיים רומנטיים מעולם הרכב, עם חידושים טכנולוגים חדשנים התורמים לשיפור הממשק בין הנהג לרכב. כל המהלכים העיצובים נעשו תוך שילוב ערכי המותג והתאמת ההגה לתפיסת העולם של היצרן - וולבו.
 
 גיא יונתן- תיק החתלה תיק מוקשח- קליפתי בעל מראה אלגנטי, חדשני ומותאם לאם ואב כאחד. פיתרון של מספר תאים המותאמים לפונקציות היומיומיות לתינוקות- כיס לבקבוק, חיתולים משומשים וחדשים, מסמכי ההורים, צעצועים ועוד. משטח- מזרן החתלה נשלף ואפשרות חיבור עם קליפס לאזורים בפנים הרכב.
 
 מיכל זוהר - הגה לרכב המתאפיין במינימליזם עיצובי.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים