בוגרות התכנית לתואר שני בעיצוב הציגו את עבודות התזה שלהן בכנס הארצי לתלמידי ולתלמידות מחקר

על מה אנחנו מדברות כשאנחנו מדברות על מחקר בעיצוב? בוגרות התכנית לתואר שני בעיצוב הציגו את עבודות התזה שלהן בכנס הארצי לתלמידי ולתלמידות מחקר, שהתקיים בירושלים. תחת הכותרת "חזות תרבותית ותרבות חזותית", הן סיפרו על מחקריהן בתחום העיצוב ועל המרחב שבין תיאוריה ליצירה.

במושב הראשון של הכנס - "זהות בשינוי אדרת: נוסחאות לבוש ואידאלים קולקטיביים" - הציגה יעל אוליאל את ההגדרה החדשה שניסחה לדיסציפלינה של עיצוב תכשיטים; שרון שמאי-זהבי הרצתה על דפוסי עיצוב של תלבושות אחידות בישראל בין השנים 1980-1950.

יעל אוליאל מספרת על מחקרה:

שי קירשנצווייג השתתף במושב "המדיום כנרטיב" והציג את מחקרו על האבולוציה של תרמילי פגזים בתרבות החזותית הציונית. במושב שהוקדש לאיקונוגרפיה כביטוי יצירתי, סיפרה דנה נוטקוביץ' על עבודתה שעסקה בתכונות רפלקסיביות פוסט-מודרניות המשותפות לאמנות קולנוע ועיצוב, כפי שמשתקפות ביצירות של ויק מוניז, מישל גונדרי וקים בוק. 

במושב שעסק בנשים בסמלים מגדריים ופרופוגנדה דתית, הציגה מיכל יהודאי את ה"בלוגזין" (הלחם של "בלוג" ו"מגזין") - פורמט תקשורתי חדש שפיתחה, המשלב בין העיתונות המודפסת לבין האינטרנט ועוסק בנשים ובנשיות.

ה"בלוגזין" של מיכל יהודאי (יח"צ)

הכנס הארצי לתלמידי ותלמידות מחקר הוא פרי שיתוף פעולה של התכנית לתואר שני במדיניות ותיאוריה של האמנויות באקדמיה לאמנות ועיצוב "בצלאל" והחוג לתולדות האמנות באוניברסיטה העברית בירושלים.

באירוע, שהתקיים בירושלים במשך יומיים, השתתפו חוקרים וחוקרות צעירים מהמוסדות המובילים בישראל, שעסקו במגוון היבטים תיאורטיים ועיוניים של תרבות חזותית.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>