פרויקטי הגמר במוזיאון היהלומים ברמת-גן

יצירתיות, מקוריות, חומרים, טכנולוגיות, שפה אישית ופילוסופיה עיצובית: בוגרי המחלקה לעיצוב תכשיטים יוצאים לעולם הגדול ומציגים את פרויקטי הגמר שלהם במוזיאון היהלומים ברמת-גן. זוהי הזדמנות מצוינת להכיר את הדור הבא של העיצוב הישראלי ולהתרשם מהעבודות הנעות בין האמנותי לעיצובי ואף למסחרי והתעשייתי.

בשנקר החליטו השנה על צעד ניסיוני וחדשני במסגרתו יבוטלו תערוכות הבוגרים במתכונתן הרגילה, במקומן יושם הדגש על השיח האקדמי-עיוני סביב העבודות. ברוח זאת יתקיים במוזיאון בו יוצגו עבודות הבוגרים שיח גלריה שיעסוק בחדשנות וזיהוי המסרים העיצוביים של דור המעצבים החדש. המפגש עם הבוגרים הטריים וסגל המחלקה יאפשר למשתתפים לעמוד על השפעת התרבות העכשווית, החברה והכלכלה על עולם העיצוב ולהיפך.

עבודות הגמר של בוגרי המחלקה לעיצוב תכשיטים יוצגו במוזיאון היהלומים ע"ש הארי אופנהיימר ברמת-גן (מתחם הבורסה: ז'בוטינסקי 1, בנין מכבי) עד ה-11.09. שעות הפתיחה: ימים א'-ה' - 16:00-10:00 (בימי ג' - עד 18:00).

המחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר שמה לה כערך את האמונה כי עיצוב הוא שפה וכי התלמידים חייבים לשלוט בשפה זו: מיסודותיה הצורניים הבסיסיים ביותר עד לביטויה המושגיים המעודנים ביותר. ברוח זאת, נדרשים הסטודנטים לחקור את מקורותיה המגוונים של שפה זו, שמן החשובים שבהם הוא האמנות, בעבר ובהווה.

בראש המחלקה עומד שרון קרן, אמן מהשורה הראשונה הפועל ויוצר מאז שנות ה-70. קרן הוא ממקימי קבוצת זיק, בוגר בצלאל ובעל ניסיון הוראה עשיר. הציג מעבודותיו בתערוכות רבות בארץ ובעולם. 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים