גילי פלג, בוגרת המחלקה לעיצוב אופנה, נבחרה להשתתף בחממה בינלאומית למעצבים מבטיחים של ארגון מעצבי האופנה האמריקני

עושה את אמריקה: גילי פלג - בוגרת המחזור האחרון של המחלקה לעיצוב אופנה - נבחרה להשתתף בתכנית הבינלאומית היוקרתית CFDA+ של ארגון מעצבי האופנה האמריקני בשיתוף האתר הצרפתי Eyes on Talents.

מאות בוגרים צעירים מרחבי העולם הגישו את מועמדותם לוועדת השיפוט המקצועית, בה חברים בכירי המעצבים של תעשיית האופנה, מהם נבחרו בתהליך מיון קפדני 54 מעצבים בולטים מ-21 מדינות. כל אחד מהם יזכה בליווי, חניכה והדרכה להשתלבות בתעשייה הבינלאומית, כמו גם ביצירת הזדמנויות לתעסוקה ולחשיפה.

"החשיפה הגדולה לה יזכו משתתפי החממה תסייע להם במעבר מהחיים באקדמיה ללב התעשייה", אמרה שרה קוזלובסקי - מנהלת הפיתוח החינוכי והמקצועי של CFDA - לאחר ההכרזה על משתתפי התכנית לשנת 2016-2015.

בעקבות מובי דוק: מתוך קולקציית הגמר של גילי פלג (צילום: רון קדמי)

פרויקט הגמר של פלג צמח בהשראת הספר "מובי דיק" של הרמן מלוויל, תוך התייחסות לקשר המוצג בו בין האדם לים. בקולקציה "טבילה" היא הציגה פרשנות לבגדים ולציוד מעולם הימאות והדייג מתקופתו של מלוויל עד תקופתנו, תוך שילוב אלמנטים מלבוש הטבילה הנוצרית.

"בעיני רוחי ראיתי בגדים עוברים תהליך היטהרות נטבלים בים והופכים חגיגיים יותר ומפוארים", סיפרה פלג על עבודתה: "בגדי עבודה הופכים לבגדי חג, צמר הופך לתחרה".

ארגון האופנה הבינלאומי נוסד בשנת 1962 במטרה לחזק ולהעצים את מעמדה של האופנה האמריקנית בכלכלה הבינלאומית וכיום חברים בו למעלה מ-400 מעצבים מובילים בזירה העולמית.

החממה הבינלאומית CFDA+ יצאה לדרך בשנת 2013 כדי לאתר ולחשוף את הבוגרים המבטיחים של בתי הספר הבולטים בעולם. בשנה שעברה התקבלו לתכנית רננה סופיה ויעל לוין, בוגרת המחלקה לעיצוב תכשיטים, שנבחרו בשל הישגיהן יוצאי הדופן במהלך לימודיהן.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים